Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

LIVE/ Edi Rama: Fitorja është e Shqipërisë, të mundurit nuk do t’i trajtojmë si armiq

TIRANE– Kryeministri Edi Rama mban sot fjalimin e tij të parë pas fitores që PS-së korri në zgjedhjet e 25 qershorit, duke siguruar kështu 74 mandate. Që në nisje...


LIVE nga sheshi “Skënderbej, ndiqni fjalimin e parë të Edi Ramës pas fitores

TIRANË- Kryeministri Edi Rama sapo ka përfunduar një takim me drejtuesit politik të fushatës në rrethe dhe është shfaqur përpara mijëra simpatizantëve në hyrje të selisë së Partisë Socialiste....


Nga ministrat teknikë tek blerja e votave, Genc Pollo analizon shkaqet: Pse PD-ja i humbi zgjedhjet

I renditur i dyti në listën e Partisë Demokratike në Qarkun e Fierit, Genc Pollo do të jetë deputet në Parlamentin e ri. Por në një analizë të publikuar...


Zbardhet mesazhi i urimit që Erdogan i ka dërguar Ramës për fitoren në zgjedhje: Spektakolare!

TIRANE- Presidenti turk, Rexhep Taip Erdogan ka uruar sot për fitoren kryeministrin Edi Rama, pas rezultatit që mori PS-ja nga zgjedhjet e 25 qershorit. Me anë të një mesazhi...


Detajet/ Si u masakrua i riu në Tiranë nga pronari dhe kamerieri i lokalit

TIRANE- Zbardhen detaje nga përleshja e ndodhur ne Tiranë, ku një 31-vjeçar është rrahur brutalisht pasditen e së shtunës në Tiranë nga pronari dhe kamerieri i një lokali. I...


PD nis kontestimet e para të rezultatit, Tritan Shehu: Blerje masive votash në Gjirokastër

TIRANE- Demokrati Tritan Shehu, i cili doli fitues nga zgjedhjet e 25 qershorit në qarkun e Gjirokastrës, ka denoncuar publikisht vjedhjen masive të votave. Në një lidhje telefonike për...


Projekti/ ODIHR dhe BE 1.6 milion euro për zgjedhjet, përfiton edhe Shqipëria

BRUKSEL- Sot, Komisioneri i BE-së për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Zgjerimit Johannes Hahn dhe Drejtori i Zyrës së OSBE-së për Institucionet Demokratike dhe të Drejtat e Njeriut (ODIHR)...


Përfundon numërimi i votave në Durrës, ja cilët janë 14 deputetët e rinj (Emrat)

DURRES– Qarku i Durrësit, i cili prodhon 14 mandate deputetesh mbyll procesin e numërimit. Nga numërimi i 460 kutive, ky qark ka prodhuar 8 deputetë për PS, 4 për...


Letra e plotë/ Donald Trump mesazh për Presidentin Nishani, ka një urim për shqiptarët

TIRANE- Presidenti i Republikës, Bujar Nishani ka marrë një mesazh nga Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump me rastin e Festës së Bajramit të Madh, ku...


“Associated Press: Socialistët fitojnë zgjedhjet në Shqipëri. Mund të qeverisin pa aleatë

Nga Associated Press Partia Socialiste e krahut të majtë në Shqipëri ka siguruar një mandat të dytë në zgjedhjet e përgjithshme, duke fituar shumicën e vendeve në parlament, tregojnë...


Fitorja e PS, mesazhi i Saimir Tahirit: Dje na ndante vota, por nga sot…

TIRANE– Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, aktualisht kreu i PS-së për Tiranën, me anë të një mesazhi në faqen e tij të ‘Facebook’-ut ka uruar shqiptarët për votën e...


E përditësuar/ Rezultati pa 20 kuti, PS merr “timonin” me 74 deputetë, PD rrudhet me 7 mandate. LSI rritet 3+

TIRANE- Vijon procesi i numërimit të votave në shumicën e qarqeve të vendit. Në rang vendi janë numëruar deri më tani 5344 nga 5362 kuti gjithsej, ndërsa mbeten për t’u numëruar...


Pas Merkel, kryeministri italian uron Edi Ramën për fitoren

TIRANE- Pas kancelares së Gjermanisë, Angela Merkel, një tjetër urim vjen për fitoren e kryeministrit Edi Rama, pas avantazhit të thellë që siguroi në zgjedhjet e 25 qershorit, ndërsa...


Shampanja “lumë”, shihni festën e ministres së Ramës për fitoren e PS-së (VIDEO)

Teksa kanë mbetur pa numëruar edhe 40 kuti, Partia Socialiste rezulton fituese e zgjedhjeve parlamentare të 25 qershorit me 74 mandate deputetësh, sipas të dhënave paraprake. Fillimisht u lajmërua...


Sherri për një femër, shqiptari ekzekutohet në Itali brenda në makinë, plagoset shoku (Emri)

ITALI- Një shqiptar është ekzekutuar dje në Rufina, provincë e Firences brenda makinës së tij sëbashku me një mik. Ai është Andrea Lucaj 30-vjeç dhe me origjinë shqiptare. Sipas...


Formimi i qeverisë së re, Haradinaj nis bisedimet me partitë dhe deputetë

Zyrtari i AAK-së, Muharrem Nitaj, ka deklaruar për Gazetën Express se Ramush Haradinaj, tashmë ka nisur bisedimet me partitë...


Humbën në zgjedhjet e 11 qershorit, por Veseli e Mustafa “nuk e lëshojnë timonin”

PRISHTINE- Partia Demokratike e Kosovës (PDK) dhe Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) nuk pritet t’i ndërrojnë liderët, pavarësisht se...


Ish-ambasadori i OKB: Nuk kishte alternativë tjetër veç Kosovës së Pavarur

Ish-Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA) në OKB, Zalmay Khalilzad, i cili ka punuar për çështjen e...


Ivica Daçiç: Dialogu me Prishtinën të bëhet në nivelin e presidentëve

BEOGRAD– Ushtruesi i detyrës së kryeministrit të Serbisë, Ivica Daçiç, njëherësh ministër i jashtëm, ka deklaruar sot se pret...


Kandidat për kryeministër, Albin Kurti shpalos 9 pikat për dialogun me Serbinë

PRISHTINE– Kandidati për kryeministër nga Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, përmes rrjetit social, Facebook, ka shpalosur nëntë pikat e partisë...


Deputetët që nuk u rizgjodhën do të paguhen për 12 muaj

Deputetët e legjislaturës së shkuar të parlamentit të Kosovës të cilët nuk janë pjesë e kësaj legjislature do të...


Mandatarja për formimin e Qeverisë serbe: Qëndrimi ynë ndaj Kosovës nuk do ndryshojë

BEOGRAD- Mandatarja për formimin e Qeverisë së Serbisë Ana Brnabiç, duke folur për programin e Qeverisë që pritet ta...


Tifozi i Bayern Mynchen me mision për t’a larguar nga ekipi, Dauglas Costa i përgjigjet në Twitter

Nuk është e lehtë për të marrë përgjigje nga futbollistët në rrjetet sociale, por një tifoz i Bayern Mynchen...


Protesta e tifozëve tremb drejtuesit, Fiorentina është në shitje

E ardhmja e Fiorentinës, ekipit italian në Seria A, nga dita e sotme është më enigmatike se kurrë. Prej...


Shokë skuadre me Strakoshën, Lacio ideon Memushajn në mesfushë

Listës së gjatë të skuadrave italiane që kërkojnë Ledian Memushajn, i është shtuar edhe skuadra e Lacios. Të kaltrit...


Zhgënjimi i merkatos se Partizanit zëvendëson Canin e Manajn te Piza

Gjatë verës të vitit të kaluar, Partizani afroi një futbollist slloven të quajtur Dalibor Volas. Sulmuesi qëndroi vetëm 36...


Skënderbeu del “blof” me Vujoviçin, Daja u kërkon drejtuesve një tjetër blerje

Goditja e bujshme e Skënderbeut në sulm, Goran Vujoviç, duket se nuk po bind trajnerin e Skënderbeut, Ilir Daja....


Rrëfimi 360 gradë i Armando Sadikut: Dua Ligën e Kampionëve! Pushimet në Ibiza, por “single”

Njeriu i momentit në Kombëtare. Dopieta në Izrael me të cilën mbylli një sezon fantastik, duke përf shirë edhe...


FOTO/ Skënderbeu “nxjerr në pension” Salihin: Është një ish-futbollist profesionist

Hamdi Salihi i ka dhënë lamtumirën pak javë më parë skuadrës së Skënderbeut, ku luajti në dy sezonet e...


Ivica Daçiç: Dialogu me Prishtinën të bëhet në nivelin e presidentëve

BEOGRAD– Ushtruesi i detyrës së kryeministrit të Serbisë, Ivica Daçiç, njëherësh ministër i jashtëm, ka deklaruar sot se pret...


Mandatarja për formimin e Qeverisë serbe: Qëndrimi ynë ndaj Kosovës nuk do ndryshojë

BEOGRAD- Mandatarja për formimin e Qeverisë së Serbisë Ana Brnabiç, duke folur për programin e Qeverisë që pritet ta...


Zv.kryeministri rus: Serbia kurrë nuk do t’i bashkohet BE-së nëse nuk heq dorë nga Kosova

Zëvendëskryeministri i Federatës Ruse, Dmitry Rogozin ka thënë se Serbia do të ketë një qeveri të mirë, por ajo...


Ceremonia e inaugurimit si president, Vuçiç: Duam marrëdhënie të mira me SHBA

SERBI-Presidenti i ri i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, bëri inaugurimin të premten në Beograd. “Gjendemi në rrugën evropiane, duam të...


Sondazhi/ Kush është politikani që i besojnë më tepër shqiptarët në Maqedoni

SHKUP-Në një sondazh të publikuar nga ‘Brima Galup’ në Maqedoni rezulton se politikani që i besojnë më tepër shqiptarët...


Kush është Prof. Dr. Sejfulla Osmani, shqiptari që mund të bëhet kryeprokuror i Maqedonisë

MAQEDONI- Kryeministri Zoran Zaev u bëri apel gjithë universiteteve në Republikën e Maqedonisë që të propozojnë ndonjë kandidat të...


Media në Serbi: Sipërmarrës të afërt me qeverinë kontrollojnë mediat

Publikohet një studim i detajuar mbi gjendjen e mediave në Serbi. Sipërmarrës të afërt me qeverinë kontrollojnë mediat, tenderat...


Francë, ish-kryeministri Manuel Valls largohet nga partia socialiste

PARIS- Ish-kryeministri francez, Manuel Valls, i cili mbështeti kandidatin e qendrës Emmanuel Macron në zgjedhjet presidenciale në dëm të...


Vendimi për ndalimin e udhëtimit në SHBA për 6 vende me shumicë myslimane hyn në fuqi më 29 qershor

Departamenti i Shtetit në SHBA ka njoftuar se masa e presidentit Trump për ndalimin e përkohshëm të hyrjes në...


Vuan nga kanceri, nobelisti kinez për Paqen lirohet nga burgu

Aktivisti kinez i të drejtave të njeriut, nobelist i Paqes, Liu Xiaobo është liruar sot me kusht për arsye...


Arma e terroristit Amri në Berlin, i ishte shitur një shqiptari. Si përfundoi në duart e tij

Pistoleta që i ishte gjetur Anis Amri, autorit të sulmit terrorist në Berlin ku humbën jetën 11 persona, ka...


VIDEO/ Australi, avioni dridhet si një lavatrice, piloti i kërkon pasagjerëve të thonë një lutje

AUSTRALI-Momente frike në një avion të Air Asia i cili u nis dje nga Perth, në Australi, drejt Kuala...


VIDEO/ Adoleshentja bie nga lisharësja 10 metra e lartë, por pritet nga një burrë

Matthew Howard po largohej nga një park argëtimi në Nju Jork të shtunën pasdite, së bashku me familjen e...


Anonymous mesazh njerëzimit: Alienët ekzistojnë dhe NASA do t’ju lajmërojë

SHBA – “Jashtëtokësorët janë duke ardhur”! Ky është njoftimi i radhës së Anonymous, i cili nuk mud të kalonte...


Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.