Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

FOTO/ Njihuni me lëndët e para më të shtrenjtat në botë

Për shekuj të tërë shumë njerëz kanë besuar se lënda e parë e arit është më e shtrenjta në botë. Por, kjo gjë është mëse gabim! Këto janë lëndët...


500 gola për Barçën, njihuni me statistikat e frikshme të Leo Messit

Messi ka arritur shifrën e 500 golave në karrierën e tij profesionale me Barcelonën. Goli i tij i 500, gjithashtu ishte i rëndësishëm pas i siguroi fitorën 3-2 Barcelonës...


“Ronaldo është goleador, por Messi është gjeni. Në ‘El Clasico’ kemi parë një gjeni”

Trajneri i njohur italian, Fabio Capello është shprehur i mrekulluar pas ndeshjes që Barcelona fitoi 3-2 ndaj Real Madrid, por mrekullia për Capellon e ka emrin Messi. “Një Messi...


FOTO/ Pas Serbisë, droni me flamurin e Shqipërisë së Madhe valëvitet edhe në futbollin maqedonas

MAQEDONI- Një dron me flamurin e Shqipërisë së Madhe është shfaqur në ndeshjen derbi mes Shkupit dhe Vardarit. Ky gjest i tifozëve është quajtur provokim nga ana e maqedonasve....


VIDEO/ Dëshpërimi i Ronaldos pas golit të Messit, gati sa nuk po qante…

Në “El Clasico”, ku Barcelona fitoi me rezultat 3-2 kundër Real Madridit në “Santiago Bernabeu” lojtari i ndeshjes ishte Lionel Messi. “Los Blancos” edhe pse dhjetë lojtarë arritën të...


Replikat/ Mediat spanjolle zbulojnë çfarë Ramos i tha Pique pas kartonit të kuq (Viedo+Foto)

Në ndeshjen përballë Barcelonës në “Santigo Bernabeu” që Reali e humbi  2-3, mbrojtësi madrilen Sergio Ramos u përjashtua me karton të kuq pas një ndërhyrje jashtë normales ndaj Messit....


Real Madrid-Barcelona/ Notat e lojtarëve, Messi një jashtëtokësor, Ronaldo normal, Ramos katastrofë…

Barcelona fitoi ndaj Real Madrid në “Santiago Bernabeu” me rezultatin 2-3. Të dyja ekipet na dhuruan një ndeshje ëndrrash dhe spektakli sigjithmonë nuk mungoi. Më i miri në fushë...


Presidencialet në Francë, Macron: Kthyem një faqe të jetës politike franceze

FRANCE- Kandidati i qendrës, Emmanuel Macron, i cili kryeson në turin e parë të zgjedhjeve presidenciale theksoi se me fitoren e sotme që arriti, u kthye qartësisht një faqe...


Marine Le Pen flet pas fitores në raundin e parë: Kjo është historike

FRANCE- Drejtuesja e ekstremit të djathtë, Marine Le Pen, kualifikuar për turin e dytë të zgjedhjeve presidenciale franceze së bashku me pro-evropianin, Emmanuel Macron, përshëndeti një rezultat historik për...


El Clasico i takon Barcelonës, Messi fundos Real Madridin, sfida mbyllet 3:2

Me të nisur pjesa e dytë e ndeshjes Barcelona ka kaluar në epërsi ndaj Real Madridit. Ishte Ivan Rakitic që lëshoi një predhë të vërtetë për ta kaluar në...


Trashësia e dëborës në prill arrin në shtatë metra!? Zbuloni vendin në Turqi

Në Van, provincë në juglindje të Turqisë, gjatë muajit prill shtresa e dëborës ka arritur deri në shtatë metra, njoftoi agjencia zyrtare turke e lajmeve, Anadolu Agency (AA). Pamja...


Tronditëse! Futbollisti i kombëtares çeke vetëvritet në rrethana misterioze në Turqi

Frantisek Rajtoral, futbollisti i përfaqësueses çeke, ka vrarë sot veten në Turqi, ku luante për skuadrën e Gaziantepspor. Sipas informacioneve të para nga Turqia, lojtari është gjetur i varur...


Dedikimi i Nexhmije Hoxhës për Rezarta Shkurtën, ja çfarë i shkruan e veja e diktatorit nuses së nipit (Foto)

TIRANE- Që këngëtarja dhe fotografja e njohur Rezarta Shkurta është e martuar me nipin e Enver Hoxhës, Ermal Hoxhën këtë të gjithë e dimë, por askujt si kishte shkuar...


Aksident tragjik në Rrogozhinë, makina përplas për vdekje 3-vjeçarin

RROGOZHINE- Një aksident fatal ka ndodhur mbrëmjen e së dielës në Rrogozhinë, kur një makinë ka përplasur për vdekje një fëmijë të mitur 3 vjeç. Ngjarja e rëndë siç...


Presidencialet/ Projeksionet e para të zgjedhjeve në Francë: Macron dhe Le Pen kalojnë në raundin e dytë

FRANCE- Kandidati i qendrës, pro-evropiani, Emmanuel Macron dhe kandidatja e ekstremit të djathtë, anti-BE, Marine Le Pen u kualifikuan sot në mbrëmje për turin e dytë të zgjedhjeve presidenciale...


Qeveria e Kosovës, pa sinjale për procedim të Demarkacionit në Kuvend

PRISHTINE- Qeveria e Kosovës nuk ka dhënë sinjale që marrëveshja për shënimin e vijës kufitare me Malin e Zi...


Brian Yee apel Kosovës dhe Malit të Zi: Mbyllni çështjen e kufirit

PRISHTINE- Kryetari i Parlamentit të Kosovës Kadri Veseli dhe kryeministri Isa Mustafa kanë zhvilluar bisedë telefonike më zëvendës ndihmës...


Pas deklaratave për bashkim të trojeve shqiptare, kreu i Luginës së Preshevës kërcënohet me vdekje

PRESHEVE-Kryetari i Luginës së Preshevës Jonuz Musliu, ka deklaruar sërish se është për bashkimin e trojeve shqiptare konform vullnetit...


Ambasadori francez në Kosovë: Haradinaj po gjykohet për akuza të reja

KOSOVE-Ambasadori i Republikës së Francës në Kosovë, Didier Chabert, ka thënë se Ramush Haradinaj po mbahet ende në Francë...


Zv.ndihmës Sekretari i Shtetit: Të përmbyllet çështja e kufirit Kosovë-Mali i Zi

PRISHTINE- Kryetari i Parlamentit të Kosovës, Kadri Veseli, dhe kryeministri Isa Mustafa, kanë zhvilluar bisedë telefonike mE zëvendës ndihmës...


Ambasadori i SHBA në Prishtinë: Deklaratat për bashkimin Shqipëri-Kosovë, të pakujdesshme

KOSOVE-Ambasadori i SHBA-së në Kosovë, Greg Delawie, i ka cilësuar deklaratat për mundësinë e bashkimit të Kosovës dhe Shqipërisë,...


Greqia mbështet Serbinë, kundër anëtarësimit të Kosovës në UNESCO

Greqia mbështet gjithë aktivitetin në UNESCO lidhur me mbrojtjen e trashëgimisë dhe në këtë kontekst, mbështet Serbinë në aktivitetin...


500 gola për Barçën, njihuni me statistikat e frikshme të Leo Messit

Messi ka arritur shifrën e 500 golave në karrierën e tij profesionale me Barcelonën. Goli i tij i 500,...


“Ronaldo është goleador, por Messi është gjeni. Në ‘El Clasico’ kemi parë një gjeni”

Trajneri i njohur italian, Fabio Capello është shprehur i mrekulluar pas ndeshjes që Barcelona fitoi 3-2 ndaj Real Madrid,...


FOTO/ Pas Serbisë, droni me flamurin e Shqipërisë së Madhe valëvitet edhe në futbollin maqedonas

MAQEDONI- Një dron me flamurin e Shqipërisë së Madhe është shfaqur në ndeshjen derbi mes Shkupit dhe Vardarit. Ky...


VIDEO/ Dëshpërimi i Ronaldos pas golit të Messit, gati sa nuk po qante…

Në “El Clasico”, ku Barcelona fitoi me rezultat 3-2 kundër Real Madridit në “Santiago Bernabeu” lojtari i ndeshjes ishte...


Replikat/ Mediat spanjolle zbulojnë çfarë Ramos i tha Pique pas kartonit të kuq (Viedo+Foto)

Në ndeshjen përballë Barcelonës në “Santigo Bernabeu” që Reali e humbi  2-3, mbrojtësi madrilen Sergio Ramos u përjashtua me...


Real Madrid-Barcelona/ Notat e lojtarëve, Messi një jashtëtokësor, Ronaldo normal, Ramos katastrofë…

Barcelona fitoi ndaj Real Madrid në “Santiago Bernabeu” me rezultatin 2-3. Të dyja ekipet na dhuruan një ndeshje ëndrrash...


El Clasico i takon Barcelonës, Messi fundos Real Madridin, sfida mbyllet 3:2

Me të nisur pjesa e dytë e ndeshjes Barcelona ka kaluar në epërsi ndaj Real Madridit. Ishte Ivan Rakitic...


FOTO/ Pas Serbisë, droni me flamurin e Shqipërisë së Madhe valëvitet edhe në futbollin maqedonas

MAQEDONI- Një dron me flamurin e Shqipërisë së Madhe është shfaqur në ndeshjen derbi mes Shkupit dhe Vardarit. Ky...


Serbia paralajmëron luftë të re në Ballkan, nëse Shqipëria bashkohet me Kosovën

Një zyrtar i qeverisë serbe ka paralajmëruar se në Ballkan mund të shpërthejë një luftë tjetër, nëse Shqipëria përpiqet...


Pas deklaratave për bashkim të trojeve shqiptare, kreu i Luginës së Preshevës kërcënohet me vdekje

PRESHEVE-Kryetari i Luginës së Preshevës Jonuz Musliu, ka deklaruar sërish se është për bashkimin e trojeve shqiptare konform vullnetit...


Apelet e Uashingtonit për Maqedoninë: Krijoni qeverinë ose do keni sanksione

Qëndrimi i Uashingtonit është i qartë: Qytetarët i kanë zgjedhur përfaqësuesit e parlamentit në dhjetor, po ashtu ka një...


Skenarët në Maqedoni, si po përgatitet Ivanov të shpallë gjendjen e luftës për ‘puçistët’

Presidenti i Maqedonisë Gjorge Ivanov po përgatit terrenin për shpalljen e gjendjes së luftës dhe arrestimin e siç thuhet,...


Greqi, Syriza mbështet kandidaturën e Melenchon në presidencialet franceze

ATHINË– Syriza, partia e majtë radikale e kryeministrit grek, Aleksis Cipras shprehu mbështetjen e saj për Jean-Luc Mélenchon përpara...


Ministri i Jashtëm serb: ‘Shqipëria e Madhe’ po na vjen deri në Nish, SHBA-BE të reagojnë

SERBI– Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiç, është shprehur se BE-ja dhe SHBA-ja, si dhe Britania...


Presidencialet në Francë, Macron: Kthyem një faqe të jetës politike franceze

FRANCE- Kandidati i qendrës, Emmanuel Macron, i cili kryeson në turin e parë të zgjedhjeve presidenciale theksoi se me...


Marine Le Pen flet pas fitores në raundin e parë: Kjo është historike

FRANCE- Drejtuesja e ekstremit të djathtë, Marine Le Pen, kualifikuar për turin e dytë të zgjedhjeve presidenciale franceze së...


Presidencialet/ Projeksionet e para të zgjedhjeve në Francë: Macron dhe Le Pen kalojnë në raundin e dytë

FRANCE- Kandidati i qendrës, pro-evropiani, Emmanuel Macron dhe kandidatja e ekstremit të djathtë, anti-BE, Marine Le Pen u kualifikuan...


Donald Trump ndjek me interes zgjedhjet në Francë. Ja çfarë poston

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump duket se po ndjek me vëmendje zgjedhjet presidenciale që po...


Tensionet me Korenë e Veriut, avioni ushtarak amerikan rrëzohet në det

Një avion ushtarak i Marinës Amerikane është rrëzuar në detin Celbes, në jug të Filipineve, raportoi Marina Amerikane, duke...


Sot zgjedhjet Presidenciale në Francë, më të paparashikuarat në dekada

PARIS-Sot qytetarët francezë votojnë për presidentin e ri. Ashtu siç shkruajnë mediat ndërkombëtare, qendrat e votimit për raundin e...


Marine Le Pen fiton pikë në sondazhin e parë pas sulmit terrorist

Kandidatja e partisë së ekstremit të djathtë për zgjedhjet presidenciale në Francë, Marinë Le Pen ka fituar pikë në...


Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.