Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

“Një kredhje në Shqipëri”, ja përshëndetja e kryeministrit Rama këtë mëngjes

Kësaj radhe urimi i mëngjesit për shqiptarët nga kryeministri Edi Rama është më i veçantë. Ai ka zgjedhur t’i përshëndesë ndjekësit e tij në rrjetit sociale me një artikull...


Lufta kundër kanabisit, Haki Çako: Vendi i kontrolluar pëllëmbë për pëllëmbë

TIRANE- Ambasadori italian në vendin tonë, Alberto Cutillo, ka zhvilluar një vizitë në Drejtorinë së Përgjithshme të Policisë së Shtetit ku u prit nga Drejtori i Përgjithshëm i Policisë...


Gruaja e dëshpëruar: Do vras veten, gjykata vendosi të jetoj në një shtëpi me burrin që më kërkoi të prostituoj

DURRES– Edhe pse mban në dorë një urdhër mbrojtje nga gjykata, ajo është e detyruar të bashkëjetojë me burrin e saj dhunues. E divorcuar pas 16 vitesh martesë pas...


A ka shqiptarë të lënduar nga tërmeti në Greqi dhe Turqi? Ambasadat japin të dhënat e para (Video)

GREQI- Pas tërmetit të fuqishëm me magnitudë 6,7 ballë të shkallës Righter që goditi mbrëmjen e djeshme Detin Egje pranë bregdetit turk dhe grek, ambasada shqiptare në Greqi jep...


Situata me zjarret në të gjitha qarqet, 8 vatra në 24 orët e fundit

Gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin janë shënuar 8 vatra zjarri në Shkodër, Vlorë, Berat, Tiranë, dhe Gjirokastër dhe Fier. Në operacione për shuarjen e zjarreve...Orët e tmerrit/ Turistët kalojnë natën në rrugë pas tërmetit në Turqi e ishujt grekë (Foto)

Orë tmerri e frike kanë përjetuar të gjithë turistët që kanë zgjedhur të pushojnë në Bodrum të Turqisë dhe ishujt grekë Kos e Rodos pas një tërmeti me magnitudë...


Ndeshja e radhës për Skënderbeun, Mllada Boleslav e pret me një dyshe të frikshme sulmi

Skënderbeu do të udhëtojë drejt Republikës Çekenë turin tjetër të Ligës së Europës. Shorti e ka vënë skuadrën shqiptare përballë fituesit të çiftit Mllada Boleslav-Shemrok Rovers dhe çekët ishin...


New York, avioni bën ulje emergjente në rrugë (Video)

SHBA – Një avion ka bërë ulje emergjente në autostradë në “Sunrise Highway” të Yaphank, në Long Island mesditën e së mërkurës.Videoja është filmuar nga Thomas Lupski, i cili...


Flet diplomati i njohur: Si u rivendosën marrëdhëniet me Izraelin në vitin ’91

Një nga diplomatët më të njohur të shërbimit tonë të jashtëm, Dashnor Dervishi, në librin e tij me kujtime sjell për publikun situatën politike kur u vendosën marrëdhëniet diplomatike...


“Kujdes Bushin, Starovën, Hafizin dhe jo vetëm…”, 30 këshilla për trajnerin e ri të kombëtares

Po e bëjmë traditë dhënien e disa këshillave modeste për trajnerët e rinj që marrin drejtimin e Kombëtares shqiptare. Duke qenë se me De Biazin funksionoi dhe na çoi...


Zhvarroset piktori surrealist Salvador Dali’, zbulohet arsyeja

Trupi i piktorit të njohur surrealist, Salvador Dali’ u zhvarros sot për një test atësie, pas një urdhëri të lëshuar nga një gjykatës spanjoll në muajin qershor. I nderuar...


Ushqimi dhe shëndeti i kockave

TIRANE – Kockat përbëhen nga 30% materie organike dhe 70% kripëra të kalciumit dhe fosforit. Metabolizmi i kalciumit dhe fosforit varet nga hormonet e mëposhtme: 1. Paratiroidja 2. Kalsitonina...


Dalin rezultatet/ Kujt i përket ADN e gjakut në makinën e Gazmend Çollakut (Video)

TIRANE- Në seancën gjyqësore për rrëmbimin dhe vrasjen e Gazmend Çollakut janë paraqitur analizat e gjakut të gjetur në makinën ku ndodhej viktima dhe rezulton se nuk i përket...


Deklarata e Trump në Pentagon: ISIS-i do të mposhtet “shumë shpejt”

SHBA- Grupi i Shtetit Islamik do të rrëzohet “shumë shpejt”, pohoi sot presidenti amerikan Donald Trump gjatë një vizite në Pentagon për të marrë pjesë në një takim për...


Thaçi për mediat serbe: Ata që kryen gjenocid në Kosovë janë në institucionet e Beogradit

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në një intervistë për agjencinë e lajmeve serbe “Tanjug” ka thënë se Kosova do...


LDK, AKR dhe Alternativa: Nuk ka marrëveshje me PAN-in dhe Haradinajn

PRISHTINE– Partitë e koalicionit LAA, Lidhja Demokratike e Kosovës, Aleanca Kosova e Re dhe Alternativa kanë rikonfirmuar se nuk...


Qeveria e re e Kosovës, Lista Serbe nuk hyn pa iu plotësuar kushtet

PRISHTINE- Pjesëmarrja ose jo e Listës Serbe në Qeverinë e ardhshme të Kosovës, do të varet nga plotësimi i...


Vetëvendosje me LDK-në, AKR-në dhe Alternativën: I kemi numrat për Qeverinë

Krijimi i shumicës parlamentare mbetet synim jo vetëm i koalicionit fitues të zgjedhjeve parlamentare të 11 qershorit në Kosovë,...


Kosova i ofron ndihmë Shqipërisë, Malit të Zi dhe Kroacisë për menaxhimin e zjarreve

KOSOVE-Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, si dhe komandanti i FSK-së, Rrahman Rama, kanë shprehur gatishmërinë që të dërgojnë trupat...


Mustafa: Pavarësisht sabotimeve, qeveria e Kosovës bëri hapa historik

Kryeministri ende në detyrë Isa Mustafa teksa u ndal tek një analizë për punën e deritanishme të qeverisë që...


Hoxhaj: Qeverinë në Kosovë e formojnë PDK-AAK-Nisma me disa deputetë

KOSOVE-“Ne si PDK mendojmë që koalicioni i ardhshëm qeverisës duhet të përbëhet prej PDK-së, AAK-së, Nismës dhe eventualisht ndonjë...


Ndeshja e radhës për Skënderbeun, Mllada Boleslav e pret me një dyshe të frikshme sulmi

Skënderbeu do të udhëtojë drejt Republikës Çekenë turin tjetër të Ligës së Europës. Shorti e ka vënë skuadrën shqiptare...


“Kujdes Bushin, Starovën, Hafizin dhe jo vetëm…”, 30 këshilla për trajnerin e ri të kombëtares

Po e bëjmë traditë dhënien e disa këshillave modeste për trajnerët e rinj që marrin drejtimin e Kombëtares shqiptare....


Trajneri i Kairat kapitullon pa kushte: Urime! Luajtët më mirë dhe fituat me meritë

Trajneri i Kairat Alamati, Kakhaber Tshadadze, ka pranuar superioritetit e skuadrës shqiptare në takimin e sotëm dhe në duelin...


Para disa ditësh kërkoi largimin nga PAS Janina por Andi Lila rinovon edhe për 3 vjet

Andi Lila do jetë pjesë e Pas Janinës edhe për tre vitet e ardhshme. Ai ka rinovuar kontratën me...


Liga e Europës / Të gjitha çiftet e turit të tretë. Javën tjetër zbresin në fushë emrat e mëdhenj

Pas përfundimit të ndeshjeve të sotme në Ligën e Europës, është përvijuar edhe kalendari i plotë i turit të...


Media kazake ‘masakron’ Kairatin: Një turp, Skënderbeu i dha fund pathyeshmërisë

Disfata në Korçë e Kairat Almati është përjetuar si një “tragjedi e mirëfilltë në Kazakistan. Mediat vendase kanë kryqëzuar...


Trajneri i Skënderbeut: Kundërshtari na vuri në vështirësi, por vlen kualifikimi

Trajneri i Skënderbeut, Ilir Daja, në prononcimin e dhënë pas ndeshjes për “Supersport”, u shpreh mjaft i kënaqur me...


Prokuroria maqedonase kërkon ‘burg përjetë’ për të akuzuarit e “Lagjes së Trimave”

MAQEDONI-Me masa të rrepta sigurie në Gjykatën Supreme, Prokuroria i ka dhënë fjalët përfundimtare për rastin “Kumanova-Lagjja e Trimave”,...


Kryeministri i Maqedonisë: Po përgatitet ligj i ri për përdorimin e gjuhëve

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev bëri sot të ditur se Ministria e Drejtësisë është duke përgatitur projekt-ligjin për përdorimin...


U hakmorr për përdhunimin e motrës, shqiptari arresohet në Greqi pas 16 vitesh

GREQI- Një 42-vjeçar shqiptar është vënë në pranga ditën e sotme nga policia greke, pasi ishte shpallur në kërkim...


Nis procesi gjyqësor ndaj 14 të akuzuarve për tentativë grushti shteti në Malin e Zi

PODGORICE- Procesi gjyqësor ndaj disa personave të akuzuar për pjesëmarrje në një tentativë grushti shteti në Malin e Zi...


SHBA porosi Vuçiçit: Mos i jap status diplomatik bazës ruse në Nish

Zëvendëspresidenti Majk Pence gjatë takimit në Shtëpinë e Bardhë i ka kërkuar Presidentit të Serbisë Aleksandar Vuçiç, që të...


Greqia i heq shtetësinë Kryetarit të Bashkisë së Himarës: Veproi kundër nesh!

GREQI- Greqia i heq nënshtetësinë greke kryetarit të Bashkisë së Himarës, Jorgo (Gjergji) Goro. Vendimi është firmosur nga ministri...


Zaev zbutet për gjuhën shqipe: Me ose pa “Venecian”, ligji do shkojë në Kuvend

MAQEDONI– Kryeministri Zoran Zaev paralajmëron se me ose pa mendimin e Komisionit të Venecias, ligji për gjuhën shqipe do...New York, avioni bën ulje emergjente në rrugë (Video)

SHBA – Një avion ka bërë ulje emergjente në autostradë në “Sunrise Highway” të Yaphank, në Long Island mesditën...


BE kërkon “sqarime” për vijimin e negociatave të Brexit

BRUKSEL- Kryenegociatori evropian për Brexit, Michel Barnier, i kërkoi sot Londrës për “sqaruar” qëndrimet e saj në lidhje me...


Deklarata e Trump në Pentagon: ISIS-i do të mposhtet “shumë shpejt”

SHBA- Grupi i Shtetit Islamik do të rrëzohet “shumë shpejt”, pohoi sot presidenti amerikan Donald Trump gjatë një vizite...VIDEO/ Francë, miliona pika të verdha misterioze në bregdet

FRANCË- Pikat janë pak të yndyrshme dhe të brishta. Në bregdetin verior të Francës, të njohur si “Opal bala”,...


Trump: Sessions nuk duhet të ishte tërhequr nga hetimet për Rusinë, po ta dija nuk do e vendosja prokuror

Prokurori i Përgjithshëm i SHBA, Jeff Sessions tha se tani për tani nuk ka plane për të dhënë dorëheqjen....


Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.