Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Do zëvendësohet nga një drejtor teknik tek ALUIZNI, Artan Lame: Tani e kuptova që jam politik

artanlame

TIRANE- Artan Lame, drejtori i ALUIZNI­t, është një ndër emrat që do të lërë detyrën dhe në krye të institucionit do të vendoset një ministër teknike. ALUIZNI është një ndër 5 drejtoritë që do të ketë ndryshime të drejtuesve, sipas marrëveshjes Rama-Basha të arritur dy ditë më parë.

Edhe pse shpesh është përfolur se Lame nuk është një figurë mirëfilli politike, ai është një prej drejtuesve që do të duhet të lërë institucionin që drejton prej gati 4 vitesh.

I pyetur sesi e komenton këtë lëvizje, Lame për “opinion.al” është shprehur se “Kur emri im diskutohej në Partinë Socialiste, kishte gjithmonë nga ata që më konsideronin vetëm njëri teknik dhe jo politik. U desh marrëveshja Rama­Basha, që të kuptoja se isha njeri politik dhe jo teknik”.

(BalkanWeb)Komente ( 10 )

KOMENTO

*E-mail nuk do te publikohet.
Komenti juaj do publikohet brënda 3 orëve , nëse përdorni fjalor ofendues , komenti nuk do të publikohet nga moderatori .


Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.