Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

TIRANE- Gjashtë ditë pas rrëzimit të helikopterit EC 145, ngjarje nga e cila dy pilotë ushtarakë humbën jetën dhe një tjetër ushtarak u plagos, kompania franceze Eurocopter u ka kërkuar autoriteteve shqiptare të mos i përdorin dy helikopterët e tjerë, derisa të zbardhen shkaqet e tragjedisë në Shkodër. Kërkesa...

TIRANE – Ish-kryeministri Berisha flet në faqen e tij në “Facebook” rreth dyshimeve që janë ngritur për shkaqet e rrëzimit të helikopterit të ushtrisë, një ditë më parë në liqenin e Shkodrës. Sipas Berishës, “Shkodra zien dhe gumëzhin për rrëzimin e helikopterit, pasi duket se po transportonte mermer për...

TIRANË – Ministria e Mbrojtjes në cilësinë e autoritetit shitës njoftoi sot nëpërmjet një postimi në rrjetin social “Facebook”, anullimin e procedurës së ankandit publik me objekt “Shitje avionë dhe helikopterë për përdorim joushtarak”, parashikuar për t’u zhvilluar më datë 22.02.2016, sipas njoftimit të ankandit të publikuar në buletinin...

DUBAI – Ky është momenti i frikshëm kur avioni i pasagjerëve “Airbus A380”, fluturon poshtë një helikopteri. Videoja është realizuar mbi Dubai nga “Emirates Airline” dhe është pjesë e një klipi promocional. (er.nu/BalkanWeb)

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.