Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

PD-ja tërhoqi dje ministrat e saj nga qeveria “Rama” ndërsa zyrtarisht pritet që zv.kryeministrja Ledina Mandija dhe gjashtë ministrat teknikë të Partisë Demokratike të dorëzojnë sot në Kryeministri tekstin e dorëheqjes. Gazetarja Marsela Karapanço konfirmon për BalkanWeb se pritet që dorëheqja t’i mbërrijë me postë kryeministrit Rama deri në...

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, në një intervistë për gazetën beogradase “Blic” ka folur për iniciativën e presidentit Aleksandar Vuçiç për Kosovën dhe skenarin më të mirë për zgjidhjen e çështjes së Kosovës; (pa)mundësinë e bashkimit të Kosovës me Shqipërinë; raportet mes Shqipërisë dhe Serbisë, si dhe për basketbollin...

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.