Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

FOTO/ Maqedoni, protestuesit me parullë edhe kundër Edi Ramës

Protestuesit-maqedonas-me-parulla-2

Maqedoni- Akuzat ndaj George Soros në Maqedoni vazhdojnë të intensifikohen edhe më shumë, ku Soros akuzohet se është një njeri që i pëlqen përzierja në sovranitetin e shteteve për të zbatuar politikat e tij, dhe se politikat e tij janë shfaqur në Zyrën Publike të kreut të LSDM-së Zoran Zaev. Për të protestuar ndaj këtij rasti veçanërisht kundër ndikimit të George Soros në Maqedoni, mbrëmjen e së hënën marshuan me parulla të shumta anëtarët e nismës qytetare “Për Maqedoni të përbashkët”. Në duar protestuesit mbanin parulla ‘Trump është një hero’; ‘Soros dil jashtë nga Maqedonia’; ‘Rama-Platformë sorosi’; ‘Sorosi financon rrëzimin e Maqedonisë’. Pra, përveç parullave kundër Soros, kishte edhe parulla kundër kryeministrit Rama duke e akuzuar edhe atë për lidhje me Soros dhe ideator të platformës së partive shqiptare në Maqedoni.

(I.Ç/BalkanWeb)Komente ( 6 )

KOMENTO

*E-mail nuk do te publikohet.
Komenti juaj do publikohet brënda 3 orëve , nëse përdorni fjalor ofendues , komenti nuk do të publikohet nga moderatori .


Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.