Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Sekretari i përgjithshëm i Ligës Arabe akuzoi sot Izraelin se po “luan me zjarrin” duke parashtruar masa të reja sigurie në hyrje të Malit të Tempullit në Jeruzalem. “Al-Qods është një vijë e kuqe. Asnjë arab apo mysliman nuk do të pranojë që të njollosen vendet e shenjta”, pohoi...

Poloni, Senati miraton ligjin për pavarësinë e gjyqësorit, pavarësisht protestave në Varshavë. Senati i Polonisë ka miratuar një ligj të ri të debatueshëm, i cili do të vendoste kontroll ndaj Gjykatës së Lartë të Vendit. Ligjvënësit, me votim 55-23 dhe dy abstenime miratuan projekt-ligjin, pavarësisht kritikave nga Bashkimi Evropian...

RUSI-Qindra mijëra karkaleca kanë pushtuar jugun e Rusisë. Video është xhiruar në një rrugë të republikës së Daghestan. Ajo që në fillim dukej si një re pluhuri ka qenë një tufë e madhe karkalecash. Sipas Ministrisë së Bujqësisë së vendit, karkalecat kanë pushtuar rreth 114 hektarë tokë bujqësore. Autoritetet...

ITALI-Pas tërmetit të fortë që shkundi ishullin Kos në Greqi dhe preku edhe Turqinë, paniku i lëkundjeve te forta ka mbërthyer edhe Italinë. Një tërmet me magnitudë 4.2 është regjistruar në orën 4:13 minuta mes provincës së Rieti, L’Aquila dhe Teramo. Sipas Institutit italian të sismiologjisë, tërmeti e ka...

Gjërat personale të Princeshës së ndjerë Diana, janë parë shumë pak nga publiku, mirëpo koleksionet e saj muzikore dhe këpucët e baletit do të shfaqen para publikut gjatë kësaj vere në Pallatin Buckingham të Londrës. Me këtë rast do të shënohet 20 vjetori i vdekjes së saj. Disa nga...

SHBA-Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë konfirmuar se do të ndalojnë udhëtimin e shtetasve amerikanë drejt Koresë së Veriut. Ky vendim vjen pas vdekjes së studentit amerikan Otto Warmbier, i cili ishte dënuar me 17 muaj punë të vështirë në Korenë e Veriut dhe më pas vdiq, pasi u...

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.