Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Nga: ZONJA VJOLLCA 4 kokrra mollë 50 gr bajame 50 gr stafidhe 4 lk reçel kajsie ose mjaltë 1 majë lk kanellë 1 lç gjalpë 1 lgj niseshte 1 e verdhë veze + 2 lgj qumësht të ftohtë 400 ml qumësht 1 bustinë vanilje 30 gr sheqer Fillimisht lajmë...

Nga: ZONJA VJOLLCA 1 qepë mesatare ½ spec jeshil djegës 1 cm xhinxhër e grirë 1 thelpi hudhër ½ lç spec të kuq pluhur 70 ml pure domate 200 gr kërpudha 200 gr bizele 2 lgj krem kosi 3-4 lgj vaj ulliri Kripë, majdanoz Në një tigan me 3-4...

Nga: ZONJA VJOLLCA 400 gr rrepa të kuqe 3 qepë të njoma 4-5 patate mesatare Nenexhik i freskët 100 ml pana 1 koncentrat perimesh 3 lgj vaj ulliri Kripë, piper i zi Fillimisht lajmë mirë rrepat dhe gjethet e tyre. Lemë 3 rrepa për dekor mënjëanë dhe të tjerat...

Nga: ZONJA VJOLLCA 250 gr miell 125 gr gjalpë i ftohtë 1 lç uthull, kripë 3-4 lgj ujë 500 gr fileto pule 300 gr kërpudha 1 kokërr qepë 200 ml qumësht ose pana Kripë, piper i zi, arrë moskat 60 gr djath pice 1 të verdhë veze Fillimisht përgatisim...

NGA ZONJA VJOLLCA Përbërësit 400 gr makarona (veshëza) 800 gr brokoli 60 gr açuge 2 thelpinj hudhër 1 spec djegës 4 lgj vaj ulliri Kripë, piper 4 lgj djath parmixhano Pergatitja Fillimisht vendosim një tenxhere me ujë të bollshëm të ziejë. Lajmë brokolin, ndajmë lulet nga kërcelli, më pas...

NGA ZONJA VJOLLCA Përbërësit 1 kg patëllxhanë 500 gr mish i grirë 1 kokërr qepë 1 lk piper të kuq Kripë, piper i zi 150 ml pure domate 4 lgj vaj ulliri 3 domate mesatare 2 speca jeshil 5 thelpinj hudhër 100 ml ujë Përgatitja Fillimisht pastrojmë patëllxhanët dhe...

NGA ZONJA VJOLLCA Përbërësit 400 gr patate 30 gr niseshte misri 30 gr miell 30 gr peksimadhe kripë, ½ lç piper arrë moskat, rozmarinë 1 kokërr vezë vaj për skuqje Përgatitja Qërojmë patatet, i presim në kubikë dhe i vendosim në ujë me kripë të ziejnë për 25 minuta....

NGA ZONJA VJOLLCA Përbërësit 500 gr mish viçi (tul) 2-3 kokrra qepë 2 thelpinj hudhër ½ spec pak djegës 100 ml pure domate 150 ml verë të kuqe 2 gjethe dafine 5 kokrra piper të zi 4 lgj vaj ulliri kripë, 2 lgj majdanoz Pergatitja Fillimisht presim mishin në...

NGA ZONJA VJOLLCA Përbërësit 320 gr oriz 3 presh (vetëm pjesa e bardhë) 1 lgj gjalpë 1 lgj vaj ulliri 100 ml verë e bardhë 900 ml lëng perimesh 70 gr pançetë 4 lgj djath parmixhano Kripë, piper i zi Përgatitja Vendosim tenxheren me ½ lugë gjalpë dhe 1...

NGA: ZONJA VJOLLCA Përbërësit 1 qepë, 2-3 thelpinj hudhër 1 spec jeshil 1 spec i verdhë 1 spec i kuq 1 spec djegës 4 kokrra domate 1 lk fara kumin Kripë, piper i zi 4 lgj vaj ulliri 4 kokrra vezë 1-2 qepë të njoma ½ tufë majdanoz Përgatitja...

NGA ZONJA VJOLLCA Përbërësit 2 peshq (koc ose krap) 100 gr domate të thara Trumzë e freskët 3-4 degë borzilok 6 thelpinj hudhër 1 kokërr limon (lëkurë + lëng) 3 qepë të njoma 300 gr domate qershi 2 kunguj të njomë 60 gr ullinj të zi 120 ml verë...

NGA ZONJA VJOLLCA Përbërësit 500 gr njoki 1 degë selino 2 karrota të vogla 1 qepë e vogël 2 thelpinj hudhra 300 ml pure domate 3 lgj vaj ulliri Kripë, piper i zi Djath parmixhano Përgatitja Vendosim në grirësen e qepës duke grirë shumë imët qepën, hudhrat, selinonë dhe...

NGA ZONJA VJOLLCA Përbërësit 150 gr miell 120 gr gjalpë 100 gr çokollatë fondente 50 gr kakao 1 lç pluhur pjekës 1 majë kripë 150 gr sheqer 1 pako sheqer vanilje 150 ml qumësht 2 kokrra vezë Mbushja: 500 gr krem djathi (filadelfia) 180 gr sheqer 2 kokrra vezë...

NGA ZONJA VJOLLCA Përbërësit 250 gr mocarela ½ lëng limoni 50 gr ullinj jeshil pa bërthamë 50 gr domate të thara 2 lgj vaj ulliri 1 spec i kuq djegës i thatë Kripë, piper i zi Rozmarinë Përgatitja Presim shumë imët domatet e thara dhe ullinjtë dhe i vendosim...

Nga: ZONJA VJOLLCA 70 gr pançetë 150 gr presh 150 gr lulelakër 2 degë selino 100 gr rrënjë selinoje 100 gr karrota 1 qepë, 1 thelpi hudhër 2 kunguj të njomë 2 patate të vogla 200 gr bizele 300 gr domate 3 lgj vaj ulliri Majdanoz, borzilok Kripë, piper...

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.