Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

BRUKSEL- Edhe këtë vit Kosova rrezikon të humbasë liberalizimin e vizave. Në Bruksel nuk kanë dashur të komentojnë paralajmërimin e kryeministrit të Kosovës, Isa Mustafa, për heqjen e vizave pa Ratifikimin e Marrëveshjes së demarkacionit të kufirit me Malin e Zi. Kjo pasi edhe nëse kushti nuk përmbushet, atëherë...

PRISHTINE- Kryetari i Parlamentit të Kosovës Kadri Veseli dhe kryeministri Isa Mustafa kanë zhvilluar bisedë telefonike më zëvendës ndihmës Sekretarin e Shtetit për çështjet evropiane dhe euro-aziatike, Hoyt Brian Yee, për siç thuhet zhvillimet politike në Kosovë dhe bashkëpunimin në mes Kosovës dhe SHBA-së”. Në një komunikatë për mediat...

PRESHEVE-Kryetari i Luginës së Preshevës Jonuz Musliu, ka deklaruar sërish se është për bashkimin e trojeve shqiptare konform vullnetit të popullit etnik shqiptar të Medvegjës dhe Bujanocit në referendumin gjithëpopullor të 1 e 2 marsit 1992. Pas intervistë për ‘Presheva Jonë’, edhe në një intervistë për ‘Sputnik’ Musliu ka...

Greqia mbështet gjithë aktivitetin në UNESCO lidhur me mbrojtjen e trashëgimisë dhe në këtë kontekst, mbështet Serbinë në aktivitetin e saj në rimëkëmbjen e trashëgimisë kulturore. “Në këtë kuptim jemi të interesuar për bashkëpunim në nivel ekspertësh në rimëkëmbjen e trashëgimisë kulturore dhe në mbrojtjen e saj”- deklaroi në...

PRISHTINE- Gjykata Themelore në Prishtinë ka lëshuar sot urdhërarrest për deputetin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti. Gjyqtari Beqir Kalludra ka thënë për KTV-në se pas arrestimit të Kurtit, atij do t’i caktohet masa e paraburgimit. Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje ka refuzuar të shkoj në seancat gjyqësore për rastin e...

PRISHTINE- Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, pritet që të udhëtojë në fillim të javës së ardhshme në Bruksel, ku do prezantojë kërkesën e tij të re në lidhje me liberalizimin e vizave për shtetasit e Kosovës. Ai ka paralajmëruar se do të kërkojë që fillimisht të ndodhë liberalizmi i...

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.