Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

TURQI- Policia turke ka arrestuar Ali Avci, regjisorin e një filmi biografik për fëmijërinë e presidentit, Recep Tayyip Erdogan dhe karrierën e tij të hershme politike si kryebashkiaku i Stambollit, njoftoi sot agjencia turke e lajmeve “Dogan”. Filmi miklues “Reis” (”Lideri”), u shfaq këtë vit dhe kritikat ndaj tij...

Pogradec mirëpret në datat 3 deri më 8 korrik Festivalin Ballkanik të Filmit dhe Kulinarisë (B3F). Këtë vit është edicioni i shtatë i këtij festivali, që tashmë përbën një ngjarje të rëndësishme kulturore për krejt Ballkanin. Festivali hapet me projektimin e filmit të gjatë grek “I padukshëm”, me regji...

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.