Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Isabel Allende do të botojë romanin e saj të ri, ‘Más allá del invierno’, në qershor, në Spanjë dhe në Amerikën Latine, kohë që përputhet me Panairin e librit të Madridit. ‘Más allá del invierno’, botuar nga Penguin Random House, eshtë një nga librat më të shumëpritur të vitit,...

Shkrimtari i madh Ismail Kadare ishte sot në Kosovë për të marrë çmimin “Letërsia Shqipe”. Kadare, i shoqëruar nga bashkëshortja e tij Helena, mori çmimin në në Bibliotekën Kombëtare të Kosovës “Pjetër Bogdani”. Shkrimtari 81-vjeçar tha se ky ishte një ndër çmimet që vlerësonte...

Jeta dhe karriera e ish0futbollistit të talentuar të Dinamos dhe Kombëtares Shqiptare, Mehdi Bushati rrëfehet në një libër biografik që mban titullin “Një jetë me Sportin”. Në një aktivitet të ngrohtë, organizuar sot në ambientet e Akademisë së Shkencave, promovimi i librit mblodhi bashkë ish sportistë të talentuar, profesorë...

TIRANE– Kryeministri Edi Rama në rubrikën e tij, Amarcord, ka përkujtuar sot shkrimtarin e madh shqiptar Andon Zako Çajupi “AMARCORD Një poet dhe shkrimtar i madh shqiptar, që na prek emocionalisht sa herë e takojmë përmes letrave të tij, Andon Zako Çajupi, meriton të kujtohet me nderim, sot, në...

Njё festё e leximit, takim mes profesionistёve tё letёrsisё, festival, takim autorёsh, pikё takimi me Europёn Lindore dhe Qendrore, forum diskutimi, ekspozit, panair antikuariatesh, Startup-Village dhe njё numёr i madh ҁmimesh, programi i Panairit tё Lajpcigut ёshtё voluminoz, nё tё cilin mund ta humbёsh orientimin. 260.000 vizitorё priten edhe...

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.