Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Pjesëmarrësit e edicionit të gjashtë të festivalit ndërkombëtar “Jazz in Albania”, pas performancave në kryeqytet, kanë udhëtuar edhe në qytete të tjera të vendit si në Shkodër, Korçë, Pogradec e më gjerë. Në Korçë, artistët kanë performuar në pazarin e qytetit. Festivali i Jazz-it ka nisur të martën në...

Bilbili i këngës, Nexhmije Pagarusha, i dërgoi një video mesazh këngëtares Aurela Gacçe me një thirrje të veçantë, që ajo të shkoje e ta takojë ikonën e muzikës shqipe, sepse, sipas saj, kur të bëhet më shumë kohë ndoshta do të jetë vonë. “Për Aurelën time më të dashur...

FIER- “Fier International Festival”, një aktivitet që është bërë traditë çdo verë, po zhvillohet këto ditë në qytetin e Fierit. Festivali Ndërkombëtar i Bandave çeli siparin mbrëmjen e djeshme, duke sjellë për artdashësit fierakë një mbrëmje të mbushur me muzikë bande. Në këtë mbrëmje performoi një bandë e ardhur...

Kantautori shqiptar Ermal Meta, fitues trofesh në festivalin e këngës në Sanremo të këtij viti, një ndër festivalet më të njohura në botën e kulturës dhe të artit, nuk harron të shprehë edhe dashurinë dhe krenarinë që ka për vendin e tij. Ermal Meta në Festivalin italian “Sanremo” doli...

BRITANI E MADHE – Një lajm i keq për të gjithë adhuruesit e muzikës dhe të këngëtares,Adele, Diva e muzikës është shprehur se turi i saj për albumin “25”, fitues i çmimit “Grammy”, mund të jetë i fundit. Ajo ka ndërmend të tërhiqet një herë e mirë nga koncertet...

Sopranoja e njohur shqiptare Ermonela Jaho, e cila interpretoi rolin e Cio-Cio-San në shfaqjen ‘Madama Butterfly’ nëpër vende të ndryshme të botës, tashmë një interpretim të radhës do ta ketë me datën 30 qershor në Spanjë. Për këtë gjë pati njoftuar vetë sopranoja Jaho, nëpërmjet rrjetit social Facebook, ku...

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.