Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Nga FATMIRA NIKOLLI* Ekspozita “Skulpturë”, nudo femrash, kuaj dhe foto të veprave të 1980-ës* Femra të dobëta, të trishta, me këmbë të kryqëzuara, me trup të mbledhur, herë të shtrira e të mbledhura kruspull, e herë të tjera, me sy mbyllur por me pozën e një njeriu në ekstazë....

KOSOVË- Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Shpend Maxhuni i shoqëruar nga zyrtar të lartë të EULEX-it do të realizojë një takim në kryeqytetin serb, Beograd. Maxhuni në Beograd do të takohet me homologun e tij. Vizita bëhet me synimin e avancimit të bashkëpunimit policor me të gjitha shtetet...

NGA ERMELINDA HOXHA* TIRANË- Arsimi në vendin tonë, si ai i lartë, edhe ai parauniversitar, është në ‘vorbullën’ e ndryshimeve dhe të reformimit. Por asaj që i është dhënë një rëndësi e veçantë në të dyja draftet arsimore është mësuesia, pjesë që është e pashmangshme ta ndash, pasi kjo është pika...

TIRANE-Shefi i qeverisë, Edi Rama mbledh sot në Kryeministri deputetët socialistë të qarqeve Vlorë, Durrës e Gjirokastër. Pjesë e takimit do të jenë edhe ministrat ish-deputetë. Qëllimi i thirrjes me grupe të veçanta është për të diskutuar rreth kandidatëve për zgjedhjet vendore. Tri qarqet që janë thirrur sot në...

NGA MENTOR KIKIA* Përmbytjet në zonat fushore të Fierit dhe Vlorës nuk janë më lajm. Po ashtu, problemi nuk është më në qendër të vëmendjes as të qeverisë dhe politikës në tërësi. Sa të mbarojë edhe filmi “Tom(k)a pa shokët e tij”, do të fillojë telenovela e zgjedhjeve dhe...

Dashi Dita e sotme do jete shume e kenaqshme per ata qe jane ne nje lidhje dhe ne cdo cast do e shprehin lumturine qe do ndiejne. Ne planin financiar gjerat do ecin mire nese dini sa te shpenzoni dhe sa para te hiqni menjane. Demi Do qendroni shume...

SHBA- Kompania “Apple” publikoi zyrtarisht orën e saj të zgjuar “Apple Watch” me shpresën për ta nxjerrë në treg, ku disa prej konkurrenteve të saj janë tashmë të pranishme. Kjo orë e zgjuar, pronari i së cilës do të mund të personalizojë ekranin e prekshëm do të ketë disa...

NGA DRITAN HILA Ndezja e fushatës për zgjedhjet vendore do të na qasë portretet që do të qeverisin katër vitet që vijnë. Nisur nga sa na kanë parë sytë në çerek shekulli, do të ishte e mira që të rinjtë të mos kishin këto dhunti: 1. Të mos mendojnë...

Prej një muaji politika dhe opinioni publik maqedonas po zien nga skandali i përgjimeve qeveritare e të publikuara nga kryetari i partisë opozitare LSDM, Zoran Zaev… Në përgjimet e publikuara prej tij tregohet se si përgjohen politikanët kundërshtarë, gazetarë, pronarë të medias, qytetarë të thjeshtë e deri te përfaqësues...

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.