Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

TIRANË- Ministrja e Arsimit dhe Sportit, Lindita Nikolla në një deklaratë për median ditën e sotme në ambjetet e Mas tha se testimi i aplikantëve të programit “Mësues për Shqipërinë” do të realizohet në 6 dhjetor. Sipas Nikolla, ky testim do të realizohet në 12 qarqe, përkatësisht në 29...

TIRANE- Sot ministria e Energjisë dhe Industrisë (MEI) siguroi se vendimmarrjet, pjesë e reformës në sektorin energjitik janë konsultuar me grupet e interesit dhe synojnë rritjen e likuiditetit duke bërë të mundur, shlyerjen e borxheve të prapambetura ndaj prodhuesve privatë. “Qeveria është angazhuar seriozisht për të nisur menjëherë shlyerjen...

NGA AGRON LLUPI* FIER-“Nuk do të ketë ndalje në aksionin  kundër vjedhjes së energjisë elektrike. Kjo plagë e ekonomisë tonë nëse nuk mbyllet, nuk mund te ecim para  në zhvillimin e vendit! Ne humbasim cdo vit nga energjia po aq apo e barbarta sa fitojmë per tatimim nga biznesi!”. Kjo...

TIRANE- Ish-kryeministri Sali Berisha ka risjellë në vëmendje rastin e 17-vjeçares jetime nga Fushë-Arrëzi, e cila u ndalua nga policia pasi rilidhi energjinë në mënyrë të paligjshme. “Horror shtetëror”, e ka cilësuar Berisha ata çfarë ka ndodhur me 17-vjeçaren. Në faqen e tij në Facebook, Berisha e ka quajtur...

TIRANË-Arben Ristani i sapozgjedhur numri 2 i Partisë Demokratike sot është fotografuar teksa konsumonte një kafe me miq në ambientet e selisë së PD. Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike duket e ka marrë me zell të madh postin e ri që iu besua me votim nga Këshilli Kombëtar...

ANKARA – Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan ka pritur sot në Ankara, homologun e tij rus Vladimir Putin, për të forcuar lidhjet që kanë mbetur të forta edhe pas mosmarrëveshjeve për krizat në Siri dhe Ukrainë. Mediat e huaja njoftojnë se bisedimet pritet të përqëndrohen në bashkëpunimin energjetik me...

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.