Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

KOLUMBI-Janë manekinët që ushqejnë me gji bebeT, në qendrat tregtare të Kolumbisë, protagoniste të fushatës promovuese të ‘Amigos de la Lactancia’. Në vitrina dhe në vende të dukshme të qendrave, veshjet që janë në shitje janë veshur nga manekinë, të cilët kanë gjoksin jashtë dhe ushqejnë bebe, edhe ato...

Ky është Arya Somantri djali 10 vjecar që peshon më shumë se 190 kilogram. Prindërit e tij thonë se ai konsumonte 5 vakte në ditë me ushqim të bollshëm dhe sërish thoshte se kishte uri. Mjekët e tronditur, fillimisht i rekomanduar një dietë fëmijës, por pesha e tij nuk...

Një balenë është parë shumë pranë barkave në portin e Ventura Isle Marina, në Californi. Kafsha duket se kishte humbur dhe biologët e kanë drejtuar jashtë portit me sinjalet për balena. Ky është një ekzemplar i ri me përmasa 10.6 metra, transmeton repubblica.it. (da.xha/BalkanWeb)

“Passage du Gois” është një rrugë që lidh Gjirin e Burnwf me ishullin e Noirmoutier në Francë. Për shkak të batices dhe zbaticës ju mund të kaloni përgjatë saj vetëm dy herë në ditë për disa orë para se ajo të përmbytet. Në vitin 1701 kalimi i natyrshëm që...

Instagram është klasifikuar si platforma sociale më negative kur bëhet fjalë për ndikimin në shëndetin mendor të të rinjve. Ky është përfundimi më i fundit i realizuar nga Royal Society për shëndetin mendor në Britaninë e Madhe. Në këtë studim ku morën pjesë 1479 të rinj të moshës 14-24...

SHBA-Kushtojnë 16 dollarë dhe kanë të pikturuar figurën e presidentit amerikan. Një biskotë me pamjen e Donald Trump po shitet nga një pastiçeri në New York. Biskota kushton 16 dollarë dhe ka të stampuar fytyrën e presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Në të njëjtin dyqan gjithashtu mund...

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.