Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

SHKUP– Përmes një analize për situatën në Maqedoni, të titulluar “Maqedonia i thotë lamtumirë Evropës” media austriake ‘Der Standard’ shkruan se presidenti maqedonas George Ivanov nuk është i gatshëm për t’i dhënë mandatin për të formuar një qeveri të Social Demokratit, Zoran Zaev, pasi të zgjidhet president i ri...

PRESHEVE-Kryetari i Luginës së Preshevës Jonuz Musliu, ka deklaruar sërish se është për bashkimin e trojeve shqiptare konform vullnetit të popullit etnik shqiptar të Medvegjës dhe Bujanocit në referendumin gjithëpopullor të 1 e 2 marsit 1992. Pas intervistë për ‘Presheva Jonë’, edhe në një intervistë për ‘Sputnik’ Musliu ka...

ATHINË– Syriza, partia e majtë radikale e kryeministrit grek, Aleksis Cipras shprehu mbështetjen e saj për Jean-Luc Mélenchon përpara raundit të parë të zgjedhjeve presidenciale në Francë, në një letër dërguar sot partisë Komuniste franceze. “Kandidatura e Mélenchon përfaqëson një shpresë ndryshimi për Francën dhe Evropën”, u shprehte me...

GREQI- Anija “Oriku” shpëton një gomone me 51 emigrantë në bord. Ngjarja në fjalë ka ndodhur rreth orës 07:40 gjatë patrullimit në Egje. Mësohet se anija Oriku identifikoi një gomone me emigrantë në bord, e cila ishte nisur nga brigjet e Turqisë drejt brigjeve greke. Menjëherë, anija Oriku njoftoi...

ATHINE- Tronditet Athina! Mësohet se një bombë ka shpërthyer mbrëmjen e sotme rreth orër 22:00 (me orën lokale) në qendër të kryeqytetit helen, në zonën mes Universitetit dhe stadiumit. Fatmirësisht nga të dhënat paraprake nuk raportohet për të lënduar. Sipas ‘Zougla.gr’, mjeti shpërthyes ishte vendosur jashtë një banke. Po...

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.