Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

ATHINË– Syriza, partia e majtë radikale e kryeministrit grek, Aleksis Cipras shprehu mbështetjen e saj për Jean-Luc Mélenchon përpara raundit të parë të zgjedhjeve presidenciale në Francë, në një letër dërguar sot partisë Komuniste franceze. “Kandidatura e Mélenchon përfaqëson një shpresë ndryshimi për Francën dhe Evropën”, u shprehte me...

GREQI- Anija “Oriku” shpëton një gomone me 51 emigrantë në bord. Ngjarja në fjalë ka ndodhur rreth orës 07:40 gjatë patrullimit në Egje. Mësohet se anija Oriku identifikoi një gomone me emigrantë në bord, e cila ishte nisur nga brigjet e Turqisë drejt brigjeve greke. Menjëherë, anija Oriku njoftoi...

ATHINE- Tronditet Athina! Mësohet se një bombë ka shpërthyer mbrëmjen e sotme rreth orër 22:00 (me orën lokale) në qendër të kryeqytetit helen, në zonën mes Universitetit dhe stadiumit. Fatmirësisht nga të dhënat paraprake nuk raportohet për të lënduar. Sipas ‘Zougla.gr’, mjeti shpërthyes ishte vendosur jashtë një banke. Po...

Mediat greke i kanë bërë jehonë lajmit se Shqipëria ka vendosur të rrisë shpenzimet ushtarake në vitet në vazhdim. Kështu, “Nesbomb.gr” shkruan sot se Shqipëria edhe pse e varfër, ka rritur shpenzimet e saj ushtarake në raport me Prodhimin e Brendshëm Bruto (PBB). Media greke shkruan se Shqipëria ka një plan...

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.