Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Ashtu si me Greqinë me të cilën ajo do të rifillojë diskutimet, Maqedonia kërkon të zgjidhë mosmarrëveshjet historike edhe me Bullgarinë me perspektivën për një anëtarësim në Bashkimin Evropian dhe në NATO, njoftoi sot në Sofje kryeministri maqedonas, Zoran Zaev. “Maqedonia mbylli një kapitull të nacionalizmit dhe urrejtjes dhe...

MAQEDONI- Ish kryeministri Nikolla Gruevski paralajmëron qasje të ndryshme ndaj shqiptarëve dhe faktorit ndërkombëtarë, nëse ndonjëherë në të ardhmen do të gëzojë përsëri postin e kryetarit të Qeverisë. Deklarata kundërthënëse e kreut ë VMRO-DPMNE-së, e shpalosur në përvjetorin e 27 të kësaj partie, vjen pas dhjetëra deklaratave të mëparshme...

SHKUP-Sërish tensione në Parlamentin e Maqedonisë, ku është evituar një incident mes deputetëve të VMRO-DPMNE-së dhe kryetarit të Parlamentit, Talat Xhaferi. Situata është tensionuar gjatë debatit lidhur me gjendjen alarmante në Strugë, për shkak të djegies së nje godine së qytetit, shkruan ‘Lajm’. Deputeti i VMRO-DPMNE-së, Vllatko Gjorçev ka...

Shkupi u pushtua sot nga reshje të furishme shiu e breshëri për rreth për rreth 15 minuta. Reshjet dhe breshëri paralizuan të gjithë qytetin me rethinë, njofton TetovaSot. Rrugët të cilat kanë mungesë infrastrukture janë përmbytur nga uji. Ndërkohë reshjet e shiut po vazhdojnë megjithëse situata duket e qetë....

Ministrat e kabinetit të ri qeveritarë realizuan procedurat e pranim-dorëzimit të detyrave. Ish ministri i Brendshëm Agim Nuhiu, i pari i dorëzoi detyrën ministrit të Brendshëm Oliver Spasovski. Nuhiu porositi Spasovskin së në MPB e pret shumë angazhim, kryesisht në largimin e ndikimit politik. Edhe ish ministri i Asimit...

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.