Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

SERBI-Drejtori i Zyrës së Serbisë për Kosovën, Marko Gjuriq, ka deklaruar se dialogu me shqiptarët është në interes të Serbisë dhe do të kishte dëshirë që Beogradi dhe Prishtina të arrijnë marrëveshje. Më tej, duke folur sot në rrjetin RTS, për dialogun ndërmjet Serbisë dhe Kosovës, zoti Gjuriq theksoi...

Zëvendëspresidenti Majk Pence gjatë takimit në Shtëpinë e Bardhë i ka kërkuar Presidentit të Serbisë Aleksandar Vuçiç, që të mos i jepet status diplomatik bazës ruse në Nish, e cila operon si qendër humanitare. Lajmi është bërë i ditur nga mediat serbe. “Është e rëndësishme që ndikimi i Rusisë...

BEOGRAD- Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiç deklaroi për mediat serbe se gjithë punën e aktivitetin tonë politik për integrim në BE na kushtëzohet me ecurinë e dialogut me Kosovën. Daçiç insiston tek fakti që BE të bëjë të qartë dinamikën e procesit të integrimit në...

SERBI-Data e anëtarësimit në Bashkimin Evropian në masë të madhe varet nga Serbia, dhe anëtarësimi do të vijë me reformat dhe normalizimin e marrëdhënieve me Kosovën. Kështu ka deklaruar Përfaqësuesja e Lartë e BE-së për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Federica Mogherini për portalin “European Western Balkans”, transmeton Klan...

SERBI– Forcat policore të Serbisë e kanë ndarë mbrëmë një shesh në qendër të Beogradit, për t’i parandaluar përleshjet ndërmjet dy gupeve që protestonin lidhur me masakrën e mijëra myslimanëve të Bosnjës në Srebrenicë, në vitin 1995. Në njërën anë ishin përfaqësuesit e “Asociacionit për serbët e zhdukur”, të...

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.