Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Sezoni i verës ka filluar dhe të gjithë shkojnë në plazh për të marrë rreze, të cilat janë shumë të dëmshme nëse nuk përdoren kremrat e duhur për tu mbrojtur. Kështu një grua ka dhënë një informacion të ri për të gjithë prindërit që po ankohen se fëmijët digjen...

Uji me limon njihet për shumë dobi shëndetësore, ku përfshihet përmirësimi i lëkurës dhe tretja e ushqimit. Limoni dhe disa fruta të tjera agrare janë të njohura për ngjyrën e theksuar të lëkurës gjë e cila shkakton shije të hidhur, por shumë të shëndetshme, shkruan Health.com Limoni përmban acid...

E krijuar në vitin 1939, dieta e orizit ka pasur shumë raste suksesi, pasi lidhet me një regjim disintoksikues, i cili pavarësisht emrit, ka të bëjë vetëm me konsumin e orizit, por edhe të produkteve të tjera ushqimore. Kjo dietë ju lejon të luftoni kaloritë, shqerenat dhe proteinat, pa...

Lëpjeta është një nga bimët më miqësore në kuzhinën shqiptare, e përdorur gjerësisht në përgatitjen e byrekëve të shtëpisë. Ajo rritet në natyrë të egër ose kultivohet në bahçet apo kopshtet e shtëpive. Ende në Shqipëri, kjo bimë fantastike për të mirat që i sjell shëndetit, nuk po njeh...

Është sekreti më i njohur nga të gjithë. Uji na bën shumë mirë. Trupi ynë ka nevojë për ujë që të mbijetojë. E vërteta është që njeriu mund të rezistojë më gjatë pa bukë sesa pa ujë. Pa këtë të fundit, trupi ynë do të thahej dhe nuk do...

Spitali Amerikan sjell kirurgun e mirënjohur austriak Prof. Dr. Dr. Dr. h.c. Emeka Nkenke! Kirurgjia maksilofaciale është një disiplinë mjekësore dhe kirurgjike e specializuar në diagnostikimin dhe kurimin e sëmundjeve që ndodhen në gojë, në nofull dhe fytyrë. Spitali Amerikan 3 sjell një nga ekspertët më të njohur në...

Të gjithë besoj e dimë se nëse merremi me sporte të ndryshme, do të kemi vetëm përfitime, dhe jo pasoja negative. Gjithsesi nëse nuk e dinit, janë tre lloje sportesh që i bëjnë mirë shëndetin. Ato janë tenisi, noti dhe aerobia, sipas Health.com. Sipas hulumtimeve ndërkombëtare të bëra në...

Shumë njerëz, sidomos gratë vuajnë nga venat me variçe. Ato vijnë si rezultat i një pamjaftueshmërie venoze e përbërë nga inflamacioni i venave të prodhuara nga akumulimi i parregullt i gjakut, duke shkaktuar dhimbje të forta në këmbë. Kur ndodh kjo simptomë, pengohet funksionimi norma i venave, që në...

Nuk janë vetëm duhanpirësit të rrezikuar nga kanceri në mushkëri – rreth 20% e tumoreve në mushkëri zhvillohen tek jo-duhanpirësit. Megjithatë, ka mjaftueshëm ndryshime mes grupeve për t’i konsideruar ato dy sëmundje të ndryshme. Njerëzit me kancer në mushkëri që nuk kanë pirë asnjëherë duhan kanë predispozita që të...

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.