Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Policia e Fierit ka qenë e para që është vënë në lëvizje për protestën e sotme të PD-­së. Ajo ka dërguar emrat e organizatorëve të protestës së PD­së që bllokoi rrugën nacionale Lushnje-­Rrogozhinë. Kështu, sipas Policisë, janë Arben Ristani, Myslim Murrizi, Liljana Elmazi, Roland Bejko, Lefter Maliqi, Luan Baçi, Agron Kapllani, Moisi Meminaj që...

TIRANE– Ministrja e Mirëqenies Sociale dhe Rinisë, Olta Xhaçka e ka cilësuar një premtim të mbajtur të qeverisë, shpërndarjen e kësteve për ish-të përndjekurit politikë. Nga studio e emisionit “Njerëz në Fokus” me gazetaren Ola Bruko në “News24”, ministrja Xhaçka tha se aktualisht po vijohet me shpërndarjen e këstit...

TIRANË- Ndërsa protesta 60 minutëshe e opozitës ishte paqësore, ndonëse u bllokuan 5 rrethrrotullimet kryesore të Shqipërisë, përfshi këtu dhe sheshin “Shqiponja” dhe rrethrrotullimin tek Teknologjikja në Tiranë, duke iu lënë mundësi kalimi vetëm ambulancave, GSH.al ka publikuar një video përmbledhëse të të gjitha lëvizjeve të kryedemokratit Lulzim Basha....

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.