Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Pjesëmarrësit e edicionit të gjashtë të festivalit ndërkombëtar “Jazz in Albania”, pas performancave në kryeqytet, kanë udhëtuar edhe në qytete të tjera të vendit si në Shkodër, Korçë, Pogradec e më gjerë. Në Korçë, artistët kanë performuar në pazarin e qytetit. Festivali i Jazz-it ka nisur të martën në...

Kryeministri Edi Rama në rubrikën e tij në Facebook “Amarcord”, ka përkujtuar sot Kolegjin Saverian të Jezuitëve në Shkodër. “AMARCORD Një kartolinë e veçantë e 22 majit 1909, dërguar Lumo Skëndos në Selanik nga Lazër Gurakuqi, i mundëson Amarcord të kujtojë vërtet me dashuri dhe mirënjohje dy momente të...

SARANDE- Një jaht superluksoz është ankoruar në gjirin e Sarandës, ndërsa mendohet se i përket një miliarderi nga Kazakistani. BalkanWeb mëso se jahti është ankoruar për t’u furnizuar me naftë. Kreu i Agjencisë Kombëtare të Bregdetit, Auron Tare ka informacion për pushuesin dhe thotë se ai është Presidenti i...

LIBOHOVE- 30 biznese dhe njësi të vogla shitjeje u prezantuan në të parin Pazar tradicional në Libohovë. Pazari i Libohovës ishte aktiviteti më i rëndësishëm kulturor dhe turistik i qytezës historike në fundjavë, ku të rinj dhe të moshuar, vendas edhe të huaj morën pjesë përgjatë tri ditëve në...

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.