Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Pak deklaratës së Kryeministrit Rama, i cili e konsideronte të njëanshëm dhe jo profesional raportin e ministrave teknikë për zgjedhjet e 25 qershorit, zv.Kryeministrja teknike Ledina Mandija është kundërpërgjigjur publikisht gjatë një konference me gazetarë “Task Forca ka pasur për qëllim monitorimin e të gjithë institucioneve, të cilat kanë...

Autoritetet holandeze kërkojnë rivendosjen e regjimit të vizave për shtetasit shqiptarë, duke kushtëzuar kështu lëvizjen e tyre në hapësirën Shengen. Pas problematikave në rritje të kriminalitetit nga bandat shqiptare në Holandë, Policia Holandeze në bashkëpunim me Prokurorinë Holandeze kanë këshilluar qeverinë për të rikthyer vizat për të gjithë shtetasit...

TIRANE- Pas ngjarjeve të rënda të një dite më parë që tronditën mbarë opinionin publik, kur një grua u masakrua për vdekje me sqepar nga bashkëshorti i saj në Lushnje dhe një tjetër grua u kërcënua nga ish-bashkëjetuesi njëherësh ish-deputet, vjen edhe reagimi i parë i një gruaje në...

Përplasjet e vazhdueshme për menaxhimin e Universitetit të Tiranës janë maja e ajsbergut të një konflikti të vjetër midis rektoratit dhe bordit të administrimit. Në thelb qëndron “lufta për kompetencat e universitetit” duke bërë që të krijohen dy palë me qëndrime katërçipërisht të kundërta. Nga njëra anë është bordi...

ELBASAN – Ish-deputeti socialist Hamit Kosta është shoqëruar në polici ditën e sotme. Shoqërimi i Kostës, është bërë pas një konflikti me ish-gruan e tij, mëson BalkanWeb. Prej mesditës ish-deputeti është i shoqëruar në policinë e Elbasanit. Ishte vetë ish-gruaja që njoftoi policinë për të denoncuar ish-bashkëshortin e saj...

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.