Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Absurditeti nuk ka brirë në Malin e Zi. Ekipi shqiptar Otrant Olimpik që militon në futbollin malazez është dënuar nga Federata e këtij shteti për shkak se gjatë takimit të fundit kundër Ibrit, tifozët kanë shpalosur flamurin shqiptar. Me motivacionin “organizim i dobët” i ndeshjes, Federata Malazeze e Futbollit...

Ekipet më të mira në Europë ishin vënë në kërkim të futbollistit të Atletico Madrid, Antoine Griezman, por ‘betejën’ për të nënshkruar me francezin e ka fituar Manchetser United. 26-vjeçari i kishte mohuar zërat e merkatos sa herë i ishte dhënë mundësia, por në një intervistë për francezen “Quotidien”,...

Pas triumfit të Real Madridit në La Liga pas 5 vitesh, Marcelo ka bërë me dije të ardhmen e tij. “Jemi shumë të lumtur që fituam La Ligan. Kam 10 vite të mrekullueshme këtu dhe shpresoj të qëndroj këtu edhe në të ardhmen”, tha mbrojtësi brazilian. Marcelo u transferua...