Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

UEFA ka zyrtyarizuar në faqen e saj të internetit listat e Partizanit dhe Tiranës për pjesëmarrjen në Ligën e Europës me përbërjet dhe numrat e secilës prej skuadrave që luajnë në turin e parë të këtij kompeticioni. PARTIZANI Portierë Dashamir Xhika (1), Alban Hoxha (12), Fabio Gjonikaj (38). Mbrojtës...

Kombëtaret shqiptare të futbollit do të kenë një drejtor teknik italian. Bëhet fjalë për trajnerin italian 66-vjeçar, Masimo Morxhia. Diçka të tillë e ka konfirmuar vetë tekniku nga Roma në një komunikim me mediat italiane. Për shërbimet e tij interesohet edhe skuadra e Noçerinës, por nëse nesër arrihet akordi...

Komisioni i Etikës vendosi të premten t’i heqë titullin kampion klubit të Skënderbeut për sezonin 2015- 2016. “Deklarimin fajtor për komplotim në influencimin e rezultateve të ndeshjeve në kundërshtim me etikën sportive për sezonin 2015-2016”, citohej ndër të tjera në vendimin e zbardhur nga FSHF. Por, cilat janë ndeshjet...

Prej ditësh te skuadra e Flamurtarit flitej për një listë të trajnerit Duro me lojtarët që nuk ishin më në planet e tij. “Panorama Sport” ka arritur të zbulojë edhe dëshirat e trajnerit, ndërsa konfirmohet se 80 për qind e ekipit që mbylli sezonin do të largohet. Vetëm 6...

Armand Duka e ka të qartë. “Ne kërkojmë që të shkojmë akoma më lart, ndaj trajneri i ri duhet të përballojë sfidën për të kaluar De Biazin”, kështu u shpreh presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit në një intervistë për mediat pas ceremonisë së lamtumirës me ish-trajnerin Xhani De...

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.