Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Në ‘Shangai Auto Show 2017’ është prezantuar Land Wind që ka ngjashmëri të madhe me veturën britanike Land Rover. Modeli Evoque është imituar deri në detaje, megjithëse materiali i përdorur dhe përfundimet, nuk janë të njëjta me origjinalin, shkruan tg. Por, njohësit e automobilizmit konsiderojnë se është bërë përpjekje...

KINË- Një kompani e Kinës ka kthyer sërish në treg laptopët me përmasa shumë të vogla. Më parë të kemi parë të tillë laptopë si për shembull laptopët e quajtur “netbook”. Ndërsa kinezët vijnë me laptopin i vogël të quajtur “GPD” është një laptop i vogël i cili ka...

Observatori për  Dinamika Diellore i NASA zbuloi në atmosferën e diellit një vrimë të madhe e cila e ka drejtimin nga Toka dhe mund të shkaktojë stuhi diellore. Stuhitë do të ndodhin në dy ditët në vijim, pra 23 dhe 24 prill dhe pritet të sjellin edhe mungesë të energjisë elektrike....

Instagram ka njoftuar se aplikacioni i tyre për Android tani do të ketë mundësi të punojë offline, duke i mundësuar përdoruesve të kërkojnë dhe të shikojnë foto edhe kur janë në një zonë pa internet. Kështu, me rritjen e përdoruesve mujorë aktivë, Instagram ka vendosur të marrë rrugën e...

Nesër në Shangaj zhvillohet panairi i makinave dhe kompania e madhe gjermane Mercedes ka zbuluar pamjen dhe detajet e edicionit të ri-dizajnuar të modelit S. Blerësve iu ofrohen disa motorë të rinj, ndërsa i pari është motori 3 litra biturbo V6, me 367 kuaj fuqi dhe me shenjën S450. Në kombinim me versionin 4...

Të gjithë ne kemi të paktën ndonjë rast ku kemi dashur të kthejmë mbrapa një mesazh të cilin ia kemi dërguar dikujt në “WhatsApp”. Tani ky rrjet social e bën të mundur këtë veçori. Do të keni të paktën pesë minuta për të tërhequr një mesazh që keni dërguar...

Smartphone-t kryesisht nuk kanë hapësirë të mjaftueshme, dhe memoria e pothuajse çdo telefoni shumë shpejt mbushet. Përmes këtyre këshillave të dobishme do të keni mundësi që në mënyrë shumë të thjeshtë të lironi hapësirën në telefon: Përdorni kartën MicroSD Të gjitha fotografitë dhe videot mund të ruhen direkt në kartelë,...

Ky Jeep po përpiqet të realizojë një ngjitje të vështirë por diçka shkon keq dhe makina rrotullohet duke u përmbysur. Mjeti është kthyer mbrapsht duke u rrotulluar. Videoja është publikuar në adresën facebook të Jeepfreeks. Edhe disa ditë më parë nga e njëjta adrese, u publikuar një video ku...

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.