Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Në ‘Shangai Auto Show 2017’ është prezantuar Land Wind që ka ngjashmëri të madhe me veturën britanike Land Rover. Modeli Evoque është imituar deri në detaje, megjithëse materiali i përdorur dhe përfundimet, nuk janë të njëjta me origjinalin, shkruan tg. Por, njohësit e automobilizmit konsiderojnë se është bërë përpjekje...

Nesër në Shangaj zhvillohet panairi i makinave dhe kompania e madhe gjermane Mercedes ka zbuluar pamjen dhe detajet e edicionit të ri-dizajnuar të modelit S. Blerësve iu ofrohen disa motorë të rinj, ndërsa i pari është motori 3 litra biturbo V6, me 367 kuaj fuqi dhe me shenjën S450. Në kombinim me versionin 4...

Ky Jeep po përpiqet të realizojë një ngjitje të vështirë por diçka shkon keq dhe makina rrotullohet duke u përmbysur. Mjeti është kthyer mbrapsht duke u rrotulluar. Videoja është publikuar në adresën facebook të Jeepfreeks. Edhe disa ditë më parë nga e njëjta adrese, u publikuar një video ku...

Javës që vjen do të zhvillohet Shangai Auto Show, ku prodhuesi gjerman Mercedes do ta lançojë modelin e ri S-Class. Deri më tani, janë publikuar vetëm dy fotografi, që tregojnë pjesën e përparme, si dhe brendësinë e këtij modeli. Sa i përket pjesës së jashtme, shihet vetëm një anë...

Modeli Navigator që është lançuar për herë të parë më 1998, tani rikthehet me shumë ndryshime. Lincoln ka nxjerrë një SUV me shtatë vende, të dedikuar edhe për rrugë të vështira, ndërsa është shumë luksoze. Makina me strukturë të gjerë, ofron shumë komoditet, ndërsa nuk mungon as teknologjia e...

Kompania gjermane BMW, ka vënë në treg disa forma të modelit M3 që përshijnë sedan, kupe dhe makinë të zakonshme. Mirëpo, megjithëse një kohë ishte paralajmëruar se do të lansojë një veturë të gjatë dhe me më shumë hapësirë për bagazh, kjo nuk ka ndodhur kurrë. Për ata që...

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.