Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Një prej veçorive më të spikatura të Android është “picture-in-picture(PiP).” Ky funksionalitet bën të mundur shfaqen e dy aplikacioneve njëherazi në ekranin e telefonin dhe operimin e tyre normal pas asnjë pengesë. Aktualisht vetëm Youtube dhe Duo e kanë patur këtë veçori, dhe mesa duket WhatsApp është pranë adoptimit....

Telefonat Nokia kanë rilindur nën start-up-in finlandez Global HMD. Këto pajisje mobile me emrin e Nokia-s u sollën përsëri në qendër të vëmendjes me lancimin e Nokia 3, 5 dhe 6 – telefonat që u dizajnuar për përdoruesit që kërkuan për ofertat e cilësisë në buxhet minimal dhe në...

Samsung ka nënshkruar një marrëveshje me Apple për të ndërtuar procesorët 7nm A12 për iPhone-in e ardhshëm. Kjo shënon herën e parë që kompania koreane do të bëjë SoC pasi ajo humbi marrëveshjen me rivalin e saj Tajvanez TSMC në 2013. Samsung bleu makina ekstreme UV, që është pajisja...

Megjithëse mund të ketë humbur luftën me funksionet e Story të kopjuara nga Instagram (që tani ka më shumë përdorues), Snapchat vazhdon të mbahet. Kompania prapa aplikacionit ka zbuluar një tipar të ri sot, në fakt. Quhet Snap Map. Po, kjo është një tipar me hartë. Dhe, siç do...

WhatsApp dërgoi ditën e djeshme një përditësim mjaft të rëndësishëm në aplikacionin Android dhe iOS. Mëse 1 miliard përdorues tashmë mund të ndajnë me familjen, miqtë dhe kolegët e tyre çfarëdo lloj skedari. Gjigandi i komunikimit në pronësi të Facebook më përpara lejonte vetëm shpërndarjen e PDF dhe skedarëve...

Nëse ndjeheni ndonjëherë sikur jeta juaj online është e ekzagjëruar,mund të ketë një zgjidhje për këtë. Një website suedez i ofron të gjithëve mundësinë për të fshirë gjurmët e tyre online vetëm nëpërmjet një klikimi.Mjafton të keni adresën tuaj të emailit dhe passwordin, e më pas të zhdukni çdo...

Ndërkohë që çmimi fillestar i modelit bazë të iPhone 7 është 649 dollarë, përdoruesit dhe njohësit e rrethanave në Apple ka kohë që spekulojnë se çmimi i modelit më të ri të kompanisë mund të arrijë deri në 1.500 dollarë. Njohësi i rrethanave në botën e teknologjisë së re...

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.