Analisti Ilir Demalia ka përkujtuar 21-vjetorin e vdekjes të liderit të Dhjetorit Azem Hajdari.


Demalia shkruan se pasi lexon Berishën dhe Biberajn, kupton manipulimin që bëjnë këta dy persona dhe pse partia e tyre është në këtë gjendje sot.


Postimi i Ilir Demalisë:


Sipas modelit edhe partia

Pasi lexon Berishën dhe Aleksander Biberaj në lidhje me përvjetorin e vrasjes Azem Hajdarit, kupton më qartë dhe trishtohesh dhe më shume për folklorizmin dhe manipulim-simulimin viral jo vetëm të kesaj partie por shoqerisë sonë si kulturë dhe kupton pse Shqipëria është kështu.

(d.xh/Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb