KORCË


Një aksident rrugor ka ndodhur sot në fshatin Bitinçkë të Korçës.


Një automjet “autoshkollë” është përplasur me një mjet tjetër dhe për pasojë një shtetas është plagosur.

Gazetarja Lorena Kodra raporton për “Balkanweb” se në “autoshkollë” kanë qenë 3 të rinj, ku njëri prej tyre është plagosur lehtë.


  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

I riu është dërguar në Spitalin e Bilishtit dhe është jashtë rrezikut për jetën.  Policia ndodhet në vendngjarje dhe po punon për të zbardhur aksidentin.

(d.xh/Balkanweb)