Pas aksidentit tragjik në mbrëmjes së djeshme, te rrethrrotullimi i TEG-ut ku humbën jetën në aksident 3 anëtarë të një familje, një tjetër aksident ka ndodhur sot te “Rruga e Durrësit” në kryeqytet.

Mësohet se një grua këmbësore është përplasur nga një ambulancë teksa tentonte të kalonte rrugën.


Gruaja, identiteti i së cilës nuk bëhet ende i ditur është transportuar nga ambulanca që e përplasi drejt spitalit, por pak orë më vonë ajo ka ndërruar jetë.


Tiranë/Informacion Paraprak


Në rrugën Ferit Xhajko pranë ish Restorant Durrësit mjeti i ambulancës me drejtues shtetasin H., G ka humbur kontrollin duke aksidentuar këmbësoren F.,S rreth 70 vjeçe.

Si pasojë shtetasja ka ndërruar jetë në SQU

Drejtuesi e mjetit ndodhet aktualisht i shoqëruar në komisariat.

Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor ku vijon punën për zbardhjen e rrethanave dhe shkakut të aksidentit.
(foto ilustruese)

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb