TIRANE

Pak orë nga nisja e protestës së ambasadës së bashkuar, ambasada britanike në Tiranë rikthekson përmes një deklarate shpërndarë mediave, rëndësinë e një proteste të rregullt e paqësore.


“Ne dënojmë të gjitha aktet e dhunshme që kanë ndodhur në protestat e mëparshme të opozitës. Asnjë formë e nxitjes së dhunës nuk është e tolerueshme. Përdorimi i eksplozivëve ose i ndonjë sendi tjetër të projektuar për të shkaktuar lëndime është krejtësisht i papranueshëm.  Ne vazhdojmë ti bëjmë thirrje të gjitha palëve të ulen urgjentisht në dialog për të tejkaluar krizën politike që ka kapluar vendin”, thuhet ne deklarate.


Whatsapp Image 2019 06 08 At 16.39.24 (1)
Whatsapp Image 2019 06 08 At 16.39.24 (1)

(BalkanWeb)


Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb