Kur kanë ngelur edhe pak ditë nga zgjedhjet e 6 tetorit në Kosovë, ambasadori i SHBA-së në Kosovë, Philip Kosnett vjen me një mesazh për kandidatët për deputetë.


Përmes një postimi në Twitter, Kosnett ka thënë se zgjedhjet e lira dhe të ndershme fillojnë me kandidatët.


“Zgjedhjet e lira dhe të ndershme fillojnë me ju. Drejtësia rrjedh nga kandidatët që ndjekin rregullat e zgjedhjeve dhe ligjin”, -ka shkruar Kosnett.
(ed.me/BalkanWeb)


Etiketa: