Siguroi një vend në Champions dhe është në garë për të fituar trofeun e Ligës së Europës. Nëse do t’ia dilte, ky do të ishte I rëndësishëm, por jo i mjaftueshëm për të shpëtuar pankinën e Maurizio Sarri. Tekniku italian nuk e fitoi asnjëherë zemrën e tifozëve të Chelsea, por edhe të drejtuesëve të klubit londinez, padronit Roman Abramoviç mbi të gjithë.


Sarri
Sarri

Për këtë arsye në Angli janë të sigurt se aventura në Premier League e trajnerit do të mbyllet më 30 maj, menjëherë pas finales së Ligës së Europës kundër Arsenalit. Mediat britanike zbulojnë se Blutë e Londrës kanë nisur prej kohësh punën për të gjetur trajnerin e ri, ndërsa edhe Maurizio Sarri po vlerëson ofertat e shumta nga klubet më të mëdhenj të futbollit italian.
(balkanweb)Etiketa: