Ka përfunduar me rezutlatin 2 me 1 ndeshja midis skuadrës së Snglisë dhe Kroacisë e vlefshme për Ligën e Kombeve.


Skuadra e Anglisë ka zhvilluar një lojë të mirë deri duke e dominuar lojën dhe duke pasur më shumë raste, por në minutën e 57-të ka shënuar skuadra e Kroacisë me sulmuesin kryesor, Kramaric,  shkruan PanoramaSport.


Megjithatë e menjëhershme ka qenë dhe përgjigja e anglezëve duke përmbysur gjithçka për vetëm 8 minuta me Lingard dhe Kejn.


(n.m/BalkanWeb)