GJERMANI


Gjermania ka mirëpritur një vendim të Bashkimit Evropian, me anë të të cilit Arabia Saudite është futur në listën e zezë të kombeve të cilat përbëjnë kërcënim për shkak të kontrollit të dobët të financimit të terrorizmit dhe pastrimit të parave.


Këtë e kanë thënë këtë të enjte nga Ministria e Financave të Gjermanisë, shkruan Euronews.


Komisioni Evropian ka njoftuar se të ka shtuar në këtë listë të zezë, Arabinë, Panamanë dhe Nigerinë.

BalkanWeb

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb