TIRANE

Si rrallë herë, Asambleja e PS-së nisi pothuaj me një orë vonesë, e për këtë ’fajtor’ ishte kryeministri Edi Rama, njëherësh kryetar i PS-së.


Por duket se vonesa e Ramës e kishte një argument të fortë justifikues, të cilën kryesocialisti e bëri me dije në nisje të fjalës së tij, ndërsa u kërkoi ndjesë të pranishmëve.“Ju kërkoj ndjesë nuk është në natyrën time të vonohem, por isha i detyruar nga një bisedë e gjatë telefonike me Presidentin e Francës.” -tha Rama ndërsa nuk dha më shumë detaje nga biseda me Presidentin Macron.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: