TIRANË- Atentati ndaj drejtorit të Burgut të Fushë-Krujës, Arben Suloj nuk është më një çështje e prokurorisë së Durrësit. Dosja për këtë krim ka kaluar tek Krimet e Rënda në Tiranë, ndërsa është klasifikuar si “vrasje e mbetur në tentativë”.


Zëvendësdrejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit për krimin e Organizuar dhe Krimet e Rënda, Haki Çako ka zhvilluar një takim në Prokurorinë e Krimeve të Rënda për këtë çështje. Mësohet se prokuroria dhe policia kanë bërë një analizë për ngjarjet e fundit, ndërsa nuk jepen detaje të tjera. Ndërkaq Kamber Hoxha është vendosur drejtor i komanduar në burgun e Fushë-Krujës.


Arben Suloj mbeti i plagosur mëngjesin e së hënës nga një shpërthim me eksploziv që ju bë automjetit të tij. Policia tha se ngjarja ka si pistë kryesore të hetimit, motivet për shkak të detyrës së Sulojit.


(m.k/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb