Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, Taulant Balla, duke iu referuar shkrimit të gazetës më të madhe gjermane Bild, deklaroi në emisionin “Open” se gazeta Bild ka bërë një shkrim jo profesional, pasi i është referuar dy personave të njëanshëm siç është Ylli Manjani dhe Basir Çollaku.


Ndërkaq, gazetari Berat Buzhala tha se Bild është gazeta më e madhe në Europë dhe nuk i takon një force politike që të sulmojë një media të respektuar.