GJIROKASTER

Ndonëse me vonesë në krahasim e studentët e Tiranës, studentët e Universitetit të Gjirokastrës ‘Eqerem Cabej’ kanë nisur edhe sot ditën e dytë të protestës së tyre në rrugët e qytetit dhe para universitetit.


Ata kanë mbështetur protestën e studentëve në Tiranë me parulla të tilla si “Tirana jemi me ju”, “bashkimi bën fuqinë”.


Ashtu si në gjithë protestat studentore që kanë përfshirë Shqipërinë edhe studentët e Gjirokastrës kanë kërkuar tarifa më të ulëta dhe kushte më të mira jetese.


Gjithashtu ata kërkojnë që protesta e tyre të mbahet jashtë politikës.

(d.d/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb