PRISHTINE- Deputeti Blerim Shala ka dhënë datën e liberalizimit të vizave për qytetarët e Kosovës. Ka përmendur vitin 2016. Ka thënë se nga ky proces të gjithë do të jenë fitues.


Në një artikull të botuar në “lajmi.net”, deputeti Shala shkuar se “Kosova mund t’i përmbushë në qershor kriteret e klasifikuara si teknike për t’i hequr qafe vizat, gjatë vitit 2016”.


(el.sp/BalkanWeb)


Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: