Willian është përzgjedhur si lojtari që do të zëvendësojë Neymarin e dëmtuar në Copa America. Tite zgjodhi sulmuesin Chelsea për të zëvendësuar yllin e Paris Saint-Germain që pësoi një goditje në kavilje në një miqësore ndaj Katarit dhe do të humbasë turneun që zhvillohet në vendin e tij të lindjes.


Ka pasur disa kandidatë për të zëvendësuar Neymar, duke përfshirë të riun e Real Madridit Vinicius Junior. Megjithatë, Titi përfundimisht zgjodhi Willianin, i cili luajti ndeshjen e tij të fundit në 29 maj në finalen e Ligës së Evropës, të cilën Chelsea fitoi kundër Arsenalit në Baku.


BalkanWeb