Një tjetër trofe për Liverpulin! Pas atij të trajnerit Jurgen Klop, vjen dhe çmimi për portierin më të mirë të vitit që lamë pas dhe ai i shkon Alison Bekerit, gardianit të “The Reds”, një nga garancitë më të mëdha në formacionin me të cilin tekniku gjerman pushtoi Europën sezonin e shkuar.(Balkanweb)