Nga: ZONJA KATERINA


1 bukë e gatshme
Perime të ndryshme
Djathë
Kripë, piper, rigon
1-2 lgj gjalpë / vaj ulliri


Presim bukën vende vende nga pjesa e kores dhe në cdo prerje vendosim perime të ndryshme të prera në kubikë. Mbi perime vendosim thërrime djathi dhe më pas e spërkasim me pak vaj ulliri , kripë, piper dhe rigon dhe e vendosim në furrë për 10 minuta.


(er.cu/vila24/BalkanWeb)