Analisti Andi Bushati i ftuar në “News 24” tha se shqiptarët do të heqin më keq se me Hitlerin për ta rrëzuar nga pushteti.


Bushati nënvizoi se Rama siç e ka nisur, nuk do rrëzohet as më 2021. Ai shtoi se shqiptarët sapo kanë nisur luftën për të rrëzuar Ramën si model dhe kjo është një shenjë e mirë.


“Me Ramën shqiptarët do heqin më keq se me Hitlerin. Sot kemi nisur luftën për të përmbysur një model të pështirë si Edi Rama. Ka një pyetje për opozitën. Sot Rama është një figurë më e mirë s’po më e diskretituar. Sepse pushtet me çamët e Dibrës dhe me Ymer Lalë nuk bëhet.


Bëri meta diçka dhe të gjithë u përfshimë një debat konstitucionalist dhe si u zgjidh, me një parti palaço si ajo e Idajet Beqirit. Po mirë mo, po fakti që Rama s’bën zgjedhjet as në PS. Kemi regjim që s’do lojën demokratike. Cfarë nuk thotë janë p*lluar me Palmerin, kanë shkuar pas ferrave, kanë frikë nga reforma në drejtësi.”, tha Rama.

(d.xh/Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb