Demokrati Oerd Bylykbashi përmes një statusi në Facebook thotë se kryeministri Rama po zhvillon në këto momente një takim të fshehtë me strukturat e PS në periferi të Durrësit. Sipas tij, kryeministri ka frikë prandaj edhe anuloi një miting të madh në qytetin bregdetar


STATUSI I PLOTE
Kryeministri i banditeve qe ka frike njerezit‎
‎Kryeministri ilegal, nen panikun e protestes qytetare, anuloi nje takim ‎te madh ne Durres dhe ne ilegalitet te plote, organizoi ne periferi te Durresit nje takim me strukturat e ngushta te Partise Socialiste te Durresit qe eshte zhytur ne llumin e krimit. Porosia ishte e hekurt: policia, administrata dhe militantet te mos thonin asgje. Frika po e ben te fshihet ‎kete soj miu qe e quan veten kryeminister.


(m.a/BalkanWeb)