TIRANE


Kantautorja dhe modelja e njohur, bashkëshortja e ish-Presidentit francez Nicolas Sarkozy, Carla Bruni, do të këndojë në Butrint.
Carla Bruni ka zgjedhur Shqipërinë që të promovojë albumin e saj të pestë, “Prekje franceze”.


Ajo do të jetë e ftuar më 21 qershor, datë që përkon me ditën e ‘Festës së Muzikës’. Ajo do t’i prezantohet publikut me 11 këngë nga albumi i saj më i ri. Është zgjedhur një datë simbolike, 21 qershori, dita e “Festës së Muzikës”.


Lajmin e ka dhënë ish-ministrja e Shtetit për Inovacionin dhe Teknologjinë, Milena Harito, e cila me anë të një postimi në Twitter njofton ardhjen e Carla Brunit në Shqipëri. Ajo ka postuar një video të ish- modeles, e cila lajmeron se më 21 qershor 2019 do të japë një koncert në Butrint.

“Përshëndetje të gjithëve në Shqipëri. Doja t’ju thoja që quhem Carla Bruni e që do të këndoj për ju Ditën e Festës së Muzikës, në teatrin e vjetër të Butrintit në orën 21:00 dhe shpresoj që do të jeni atje”. Carla Bruni është vlerësuar si një nga gratë më të rëndësishme në botë nga revista “Forbes” në vitin 2010.

(BalkanWeb)