Cfarë kanë parshikuar yjet për javën e dytë të muajit shkurt? Cila do jetë shenja më me fat dhe çfarë ju pret gjatë kësaj periudhe? Lexoni horoskopin e përgatitur nga astrologu i njohur Jorgo Pulla për “BalkanWeb” për të mësuar më shumë mbi ato që pritet t’ju ndodhin.
Parashikimi javor 11/02/19 – 17/02/1DASHI
Të përgjithshmet:Këtë javë do ketë për ju shumë vështirësi  me pozicionin e ri të sundimtarit tuaj tek Demi.Që nga 14e tutjemjaft nga planet që keni në mendje dhe prisni me padurim t’i zbatoni sundimtari juaj do t’ju shkaktojë acarim mjaft intensiv.Ju këshillohet të mbani nervozizmin tuaj dhe mos bëni lëvizje të nxituara që mund t’ju ekspozojnë tek njerëz që deri tani ju kanë çmuar dhe po ju mbështesin.
Parashikimet në dashuri: Në dashuri kujdes në kontradiktat dhe tensionet që mund të lindin midis jush dhe partnerit tuaj dhe mbanisa më shumë distanca të mundshme të sigurisë nga situatat e ndryshme psikologjike. Një atmosferë shumë tëbukur dhe të jashtëzakonshme do të kaloni këto ditë ju që jeni vetëm dhe kërkoni një shok të të ri.
Parashikimet profesionale: Në profesion këtë javë në përgjithësi gjithçka do të bëhet mirë nëse përpiqeni të distanconi veten nga njerëz negativ në zonën tuaj dhe të shmangni pjesëmarrjen në disa ngjarje. Në përgjithësi jeni të lumtur me bashkëpunimet tuaja dhe kjo ju bën edhe më dinamik dhe produktiv. Në financat gjërat do të shkojnë me të vërtetë mirë, pasi këtë javë do të mbyllni një plagë që prej kohësh ju ka lodhur.


DEMI
Të përgjithshmet:
Java do të shkoj mjaft qetë me ndikimet e mira që do të merrni nga pozicioni i ri i Marsit tek shenja tuaj që nga 14 e tutje. Do t’ju jepet kohë për të shqyrtuar disa nga pozicionet dhe pikëpamjet tuaja deri më tani. Jeta është shumë e bukur për të prishur psikologjinë tuaj me fjalë ose veset që disa njerëz mund të shprehin për ty.Mos lejoni që negativiteti i tyre t’ju lëndojë.Dashuroni më shumë veten dhe shikoni se jeta është një dhuratë që është ekskluzive për ju, jetoni jetën tuaj ashtu siç ju pëlqen dhe ju relakson.
Parashikimet në dashuri: Në dashuri një udhëtim i shkurtër për të ikur nga shtypja e rutinës do të ringjallë lidhjen tuaj dhe do ju çlodhë  veçanërisht. Shijoni dashurinë e partnerit tuaj dhe do të shihni se në krahët e tij po bëni udhëtime më të mrekullueshme. Shumë shpejt lumturia dhe gëzimi në dashurinë tuaj do të shkëlqejnë dhe dëshirat tuaja të dashurisë do të ndahen me personin që kujdeset për ju që jeni vetëm.
Parashikimet profesionale: Në profesion lodhja ju ka paguar, keni shumë fuqi të pashtershme brenda jush, por është një ide e mirë të përpiqeni të pushoni pak. Puna nuk përfundon kurrë.Por nëse vazhdoni me këto ritme, ka shumë mundësi që të jeni të mbingarkuar, që mirë është të mos raportoni veten në këtë provë. Në financat e vërteta është se favorizimi ju është kthyer, përpiquni të mos shpërfillni disa propozime financiare ose marrëveshje që mund t’ju sjellin fitimet që dëshironi, merrni rreziqe dhe do ta shihni se fati do ju buzëqeshë.

BINJAKËT:
Të përgjithshmet:
Kjo javë me Hënën që lëviz në shenjën tuaj në mes të javës do të jetë shumë e bukur dhe e qetë për ju. Do të bëni shumë gjëra nga ajo që keni planifikuar dhe do të ndiheni të kënaqur me rezultatet që do të merrni. Në rrethin tuaj shoqëror marrëdhëniet tuaja rriten, rritni shoqërinë tuaj dhe njohjet e reja që bëni do t’ju mbushin me gëzim kur të takoni shumë njerëz interesantë.
Parashikimet në dashuri: Bisedoni me veten dhe me dëshirat tuaja dhe mos rrezikoni të merrni vendime që mund t’ju dëmtojnë në mënyrë të pariparueshme. Ju që jeni vetëm, këto ditë do të dalin njohje të reja, në daljet tuaja me miqtë tuaj ku së shpejti do të ndodhë diçka e mirë dhe do të ketë një aromë tërësisht erotike.
Parashikimet profesionale: Në punën tuaj me Marsin për të hyrë tek Demi në 14 nuk do ketë mosmarrëveshje me kolegët. Këshilla ime është të mos nxitoni për të nxjerrë përfundime, dëgjoni me kujdes ato që kanë për t’ju thenë dhe pastaj përpiquni me qetësi për të mbrojtur argumentet tuaja. Në financat tuaja, gjërat do të shkojnë në mënyrë të favorshme për ju, pasi të ardhurat nga një burim që merrni drejtpërdrejt do të jenë lehtësim për ju. Tashmë mund të vendosni të gjitha detyrimet tuaja në një rregull dhe të largoni stresin që keni pasur në të kaluarën.

GAFORRJA
Të përgjithshmet:
Kjo javë me Marsin për të bërë hyrjen e tij tek Demi më 14 do të shkoj me një tension të paparashikueshëm, do ju shpërqendrojnë dhe do t’ju sjellë në një gjendje zhgënjimi dhe trishtimi.Por mos humbisni mendimin tuaj pozitiv, edhe nëse universi mendon se është kundër jush, mbahuni fort dhe do të shihni se do të dilni fitues.
Parashikimet në dashuri: Në dashuri sado që të përballoni gjysma juaj tjetër luan një rol shumë të rëndësishëm, kështu që hapuni, besoni dhe ndani me të tëgjitha ankthet tuaja, të jeni të sigurt që partneri do ju kuptojë. Mundohuni të relaksoheni, dilni me shokë dhe mos lejoni që të zhyteni në mendime, relaksohuni dhe vendosni mendime dhe gjendje pozitive, koha po lëviz në favorin tuaj dhe çdo gjë së shpejti do të ketë rezultatin përfundimtar dhe rezultatin që dëshironi.
Parashikimet profesionale: Në vendin tuaj të punës, çdo gjë do të zhvillohet në mënyrë të favorshme këto ditë, pa parashikime. Ju kuptoni thellësisht çështjen tuaj të punës, mbështesni me gjithë profesionalizmin tuaj dhe kjoi konfirmon kolegëve tuaj se aftësitë tuaja janë veçanërisht sipërmarrëse dhe produktive.Në financa, përpiquni të shikoni gjëra më me kuptim dhe me kohë, mos bëni shumë shpenzime që në të ardhmen mund të ketë pasoja negative për ju.Lëvizni me kujdes dhe me temperament.

LUANI
Të përgjithshmet:
Këtë javë do të ketë një shumëllojshmëri të papritur të përvojave në të gjitha fushat e jetës suaj. Karakteristikat e saj do të jenë shoqëria juaj intensive dhe favorizimi në marrëdhëniet tuaja ndërpersonale, sidomos gjatë fundjavës kur Hëna do të realizoj aspekte pozitive me Merkurin dhe Neptunin. Qëllimet qëkishit kohë duke pritur të materializohen, dhe kjo ju mbush me kënaqësi dhe besim.Njerëzit miqësor nga e kaluara e bëjnë sërish shfaqjen e tyre në jetën tuaj dhe kjo do t’ju japë gëzim dhe kënaqësi. Me planetdo të jetë një kohë e mrekullueshme këtë javë që do t’ju mbushë me forcë dhe guxim.
Parashikimet në dashuri: Në dashuri kujdesuni për bashkëshortin tuaj në mënyrë që të kujdeset dhe ai për ju dhe të mos keni ankesa nga njëri-tjetri. Ju që jeni vetëm mund të lëvizni siç dëshironi, dhe afrohuni më afër personit që ju intereson, bëni atë që zemra juaj ju thotë dhe shihni se instinkti juaj do t’ju çojë në rrugën e duhur dhe të dëshirueshme.
Parashikimet profesionale: Në profesionin tuaj, megjithëse keni përjetuar një ndjenjë të presionit dhe ankthit kohët e fundit, këtë javë partneritetet tuaja do të bëhen edhe më mirë dhe sugjerimet për të lëvizur planet tuaja të biznesit do të jenë edhe më afër. Në financat tuaja me Marsin për të hyrë tek Demi më 14 ka një konfuzion relativ me shpenzime të papritura që do të nxiten dhe do t’ju pengojnë për një kohë, por mos u shqetësoni sepse dini se si t’i vendosni kufijtë dhe t’i mbani ato, kjo do ju lehtësoj siç e dini dhe së shpejti do të merrni frymë thellë.

VIRGJËRESHA
Të përgjithshmet:
Kjo javë do të jetë mjaft e ngatërruar me Marsin duke e bërë hyrjen e tij tek Demi në 14. Disa dështime do të ndikojnë në psikologjinë tuaj dhe mund të ndjeni nevojën të mbylleni në vetvete. Mos u shqetësoni, sepse yjet janë pranë jush edhe nëmomentet më të vështira ju ndihmojnë të përballoni uljet dhe ngritjet. Në mjedisin tuaj familjar, do të merrni lajme shumë të mira nga njerëzit tuaj të dashur që do t’ju japin optimizëm dhe do t’ju rregullojnë humorin.
Parashikimet në dashuri: Marrëdhënia juaj është në një rrugë shumë të mirë dhe do të ndjeni fuqishëm nevojën për të vazhduar më tej në planet dhe dëshirat tuaja. Ju që nuk e keni gjetur partnerin tuaj shumë shpejt, Afërdita do t’ju sjellë partnerin që po kërkoni dhe që ëndërroni të keni pranë jush
.Parashikimet profesionale: Në vendin tuaj të punës duket sikur ka shumë gjëra që ju kanë shqetësuar, partneritetet që ndjeni se nuk do të kenë të ardhme, bashkëpunëtorë që krijojnë pasiguri, zhvillime që nxitohen dhe ndjeni që nuk i arrini dot. Në financat tuaja gjërat do të lëvizin në mënyrë të qëndrueshme dhe pa surpriza, keni vendosur gjithçka në një rregull dhe kjo ju bën të ndjeni kënaqësi morale.

PESHORJA
Të përgjithshmet:
Kjo javë do të jetë shumë e favorshme për ju. Sugjerimet profesionale, zgjerimi i aktiviteteve tuaja, njohjet e reja dhe partneritetet do t’ju befasojnë. Do ndjeni më shumë vlerën tuaj dhe do të rrisni energjinë tuaj. Në mjedisin tuaj familjar, do të ndjeni pak presion pasi duhet të favorizonidëshirat tuaja, por mos u zhgënjeni, pasi në fund të javës një udhëtim që do bëni do t’ju bëjë të ndiheni edhe njëherë të fortë dhe të lirë.
Parashikimet në dashuri: Vuajtjet kohët e fundit ju ka shpërqëndruar mjaftueshëm dhe jeni lodhur nga psikologjia, prandaj mbroni veten dhe marrëdhënien tuaj nga aspiratat dashakeqe. Preferoni miqësinë e bashkëshortit tuaj dhe relaksohuni sa më shumë që të jetë e mundur, sepse ju duhet vërtet. Ju që jeni vetëm të jeni të sigurtë se keni nevojë për qetësi dhe relaksim dhe kjo do t’ju sjellë atë që kërkoni në jetën tuaj edhe nëse vonohet pak më gjatë.
Parashikimet profesionale: Në këtë javë, çdo gjë do të shkoj qetë. Tensionet e së kaluarës dhe dështimi i partneriteteve tashmë kanë kthyer faqe dhe gjithçka ju sjell edhe më afër qëllimeve tuaja dhe ëndrrave profesionale. Financat tuaja do të funksionojnë mirë pa surpriza, por kjo nuk do të thotë që duhet të hapeni dhe të investoni në investime dhe pagesa të larta, sepse kjo do t’ju shqetësojë dhe do do t’ju ngarkojë.

AKREPI
Të përgjithshmet:
Duke pasur parasysh se po kaloni një periudhë shumë të fortë dhe keni arritur gjithçka që keni vënë në mendjen tuaj, përpiquni të mos mbivlerësoni situata dhe gjëra, sepse Marsi e bën hyrjen e tij tek Demi më 14 ku rreziku i dështimeve qëndron. Lëvizni me konsistencë dhe me program dhe do të shihni se këtë javë do të keni arsye shumë serioze për t’ju bërë të buzëqeshni dhe madje edhe mjaft të drejtë.
Parashikimet në dashuri: Në ditët në vijim, do të prezantohen mundësi të reja për të stimuluar  në një nivel sentimental. Tani do të keni nevojë të jeni pranë bashkëshortit tuaj që ka nevojë për ju. Ju që jeni vetëm, nuk duket se ju paguajnë, pasi mundësitë për flirtim, daljet dhe njohjet do të jenë në qendër të ditës. Pra, shijoni çdo moment dhe lërini befasinë tuaj të befasoj të tjerët!
Parashikimet profesionale: Në profesion kjo javë do të jetë mjaft e çuditshme, pasi lajmi i një keqdashjeje do ju dëmtojë , por nuk jeni nga ata të cilët lehtësisht  viheni poshtë, ju e dini se si të luftoni. Vështirësitë janë për ju që i dini gjatë programimit dhe metodës që mund t’i tejkaloni dhe përfundoni në fund. Në financat, gjithçka do të shkoj qetë , keni planifikuar gjithçka me organizim dhe kjo javë do të shkojë me një rritje të qetë dhe të mundshme në të ardhurat tuaja, Kjo është një arsye shumë serioze për të buzëqeshur.

SHIGJETARI
Të përgjithshmet:
Kjo javë me Marsin për të bërë hyrjen e tij tek Demi më 14 dhe për t’ju favorizuar do t’ju sjellë edhe më afër asaj që doni të arrini. Keni larguar nga vetja situata dhe njerëz që ju kanë lënduar.Vendosni qëllimet dhe ndiqni çdo dëshirë dhe ëndërr. Në fushën personale dhe ndërpersonale do të merrni gëzim dhe kënaqësi. Durimi dhe këmbëngulja juaj përsëri do të bëhen armë të fuqishme për të fituar atë që meritoni.
Parashikimet në dashuri: Ju që flirtoni me vetminë, përpiquni të dilni më shpesh me miqtë, bëni gjëra që ju pëlqejnë, sepse rritet hijeshia juaj, por sigurohuni që së shpejti Jupiteri në shenjën tuaj do të sjellë pranë jush personin që doni të keni në anën tuaj. Ju që keni një lidhje të përhershme relaksohuni dhe punoni me ëndrra dhe dëshira për marrëdhënien tuaj dhe koha do t’ju justifikojë.
Parashikimet profesionale: Vendet e punës këtë javë do të lëvizin me qetësi dhe pa ndonjë problem, kolegët tuaj dhe ju keni arritur të bashkëpunoni dhe të punoni vazhdimisht dhe me respekt. Pra, këto ditë nuk përjashtohet të bëhet një propozimi për të nxitur ose rritur pagën ose ndryshimin e objektit të punës që do ju entuziazmojë, pra kur të vijë momenti të merrni përsipër ato që ju sugjerojnë dhe mos harroni se asgjë nuk ju jepet kot, gjithçka bëhet sepse ju e meritoni vërtet.Në financat tuaja, vështirësit kaluan, keni hierarki të nevojave dhe keni përmbushur detyrimet që të gjithë të tjerët në pozicionin tuaj mund të kenë vendosur. Vazhdoni kështu!

BRICJAPI
Të përgjithshmet:
Kjo javë do të jetë më në fund një javë frymëmarrjeje për ju, ndërkohë Marsi e bën hyrjen e tij tek Demi në 14 dhe ju favorizon, lajmi i mirë që prisnit kohët e fundit do t’ju befasojë papritur. Tashmë mundeni me qetësi dhe larg nga presionet e brendshme për të planifikuar planet tuaja në të gjitha fushat e jetës suaj.Vështirësitë dhe sprovat që keni përjetuar ju kanë bërë edhe më të fortë, megjithëse jeni një nga shenjat shumë të forta të sistemit planetarë, periudha e fundit që keni bërë ishte më e vështira dhe kjo ishte shumë torturuese për ju.
Parashikimet në dashuri:Nëse jeni ende vetëm në jetën tuaj nuk do të jeni shumë gjatë, madje edhe Afërdita në shenjën tuaj këtë kohë favorizon në njohje të reja dhe së shpejti do të vijë në jetën tuaj personi që do t’ju sjellë dashuri dhe emocion. Ju që keni një lidhje të përhershme mos sillni në sipërfaqe gjëra që kohët e fundit ju kanë mërzitur nga sjellja e partnerit tuaj, por kaloni kohë me të dhe sillni dashuri.Vetëm këtë keni nevojë!
Parashikimet profesionale: Profesioni juaj këtë javë do të shkojnë shumë mirë, do të organizoni punën tuaj me ritmet që ju shprehin dhe dinamizmi do të shfaqet përsëri nga brenda jush.Puna  e vështirë dhe intensiteti do ju dallojë nga brenda. Do të keni bashkëpunim shumë të mirë me kolegët tuaj dhe kjo do t’ju bëjë të ndiheni shumë të kënaqur me zgjedhjet profesionale që keni bërë. Në financat tuaja megjithëse shpenzimet e ditëve të fundit ju kanë shpërqëndruar pak, mos u mashtroni nga ata që nuk e vënë atë dhe do të plotësojnë shpejt humbjet tuaja.

UJORI
Të përgjithshmet:
Kjo javë do të jetë mjaft e çuditshme për ju, pasi do të merrni dhe surpriza të këndshme, por papritur do ju duhet të merreni drejtpërdrejt me të. Ju do të keni mundësi për njohje të reja dhe sugjerime që do t’ju bëjnë të ndiheni të lumtur, por nuk do të mungojnë dështime që do t’ju rëndojë.
Parashikimet në dashuri: Në dashuri ju që keni një lidhje të përhershme, koha së shpejti do t’ju shpërblejë me atë që ëndërroni për jetën tuaj dhe shoqëruesi juaj do t’ju tregojë dashurinë e tij të pavdekshme, sepse ju e meritoni vërtet atë.
Parashikimet profesionale: Në javën tuaj profesionale, prisni të keni pak tension, këshilloheni të mos  shqetësoheni për fjalët ose bisedat që janë prapa shpinës, mos hyni në kërkim për kë dhe pse, kjo do t’ju hedhë mjaft dhe nuk e meritoni. Bëni punën tuaj si ta bëni vazhdimisht dhe me dëshirë dhe do të shihni se klima do të ndryshojë për ju.

PESHQIT
Të përgjithshmet:
Kjo javë do të jetë relativisht e qetë, duke lënë prapa ndikimin e keq të mendimeve negative që ju kanë mbuluar kohët e fundit. Ju ktheheni në ritmet tuaja, sociale, personale, profesionale dhe me aventurën e fundit që keni kaluar.
Parashikimet në dashuri:Një natë me miqtë mund të jetë një arsye për të marrë thirrjen e një personi që ka fituar gjatë vëmendjen dhe interesin e tij. Tani është momenti kur takoni dashurinë që prisni, pasionin dhe intensitetin që ju shpreh. Dashuria vjen tek ju!
Parashikimet profesionale: Në punën tuaj, këtë javë ndoshta do të hyni në rutinë dhe në qetësi pa surpriza apo tensione. Ju mund të bëni një udhëtim pune për të njohur veten me një artikull të ri të punës që do të nxisë interesat dhe lëvizshmërinë tuaj, ashtu si Marsi që hyn tek Demi në 14 dhe inkurajon projekte të reja për të fituar vëmendjen tuaj. Në financat tuaja, ankthi juaj për të mbuluar qëllimet e kaluara të papërfunduara po i vjen fundi pasi ndihma nga një i afërm i juaj do të jetë vendimtar dhe i çmuar.

Për më shumë detaje mund të kontaktoni drejtpërdrejt me astrologun Jorgo Pulla: Tel. 0699464446 ose pranë websajtit www.astrologu.al