Fituesja e edicionit të Eurovisionit, Conchita Wurst nga Austria ka nisur një projekt të ri, një tjetër baladë me titullin ‘Heroes’.


Conchita është fituesja më e kontestuar e këtij festivali ndonjëherë, megjithëse ka pasur këngë dhe performancë të fuqishme në Danimarkë.


Kjo për shkak të ndërrimit të gjinisë e më shumë për shkak të pamjes, grimit e mjekrës, për të cilat është kritikuar shumë.


(d.b/BalkanWeb)